Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2014, 20:34

autor: Ender

Daylight – nowa data premiery i trailer

Producenci horroru Daylight przesunęli oficjalną datę premiery gry na koniec kwietnia. Zaprezentowali również nowy trailer produkcji, która ukaże się na PC oraz PlayStation 4.

Twórcy dobrze zapowiadającego się pierwszoosobowego horroru Daylight zaprezentowali nowy trailer tytułu, a także zapowiedzieli, że zmieniają jego oficjalną datę premiery. Początkowo planowano, że w Europie pojawi się on w dystrybucji cyfrowej 8 (PC) i 9 kwietnia (PlayStation 4). Debiut został przesunięty jednak o dwa tygodnie. Gra trafi więc do sprzedaży 29 (PC) i 30 kwietnia (PlayStation 4).

W ramach rekompensaty twórcy przygotowali niespodziankę w postaci promocyjnej ceny produkcji. Do 29 kwietnia pecetowi gracze mogą zamówić ją w obniżonej cenie 9,37 euro (ok. 40 zł). Podobna oferta obejmie również posiadaczy PlayStation 4 i abonamentu PlayStation Plus. Przez dwa tygodnie od premiery Daylight ma kosztować 9,99 euro (ze zniżką PS+) lub 11,99 euro (bez PS+). Po tym czasie za grę zapłacimy standardowe 14,99 euro (ok. 60 zł).

Daylight to pierwszoosobowy survival horror od studia Zombie, twórców serii Blacklight. Gracze wcielają się w bohaterkę, która nieoczekiwanie budzi się w obskurnym szpitalu psychiatrycznym nawiedzanym przez upiory. Naszym celem jest znalezienie drogi ucieczki. Charakterystyczną cechą Daylight jest proceduralnie generowany świat gry – przy każdym podejściu układ pomieszczeń szpitala jest inny. Podczas rozgrywki gracze nie dysponują żadną bronią, a więc jedynym sposobem na uniknięcie zagrożenia jest ucieczka lub znalezienie kryjówki. Tytuł jest jedną z pierwszych produkcji, które powstają na silniku Unreal Engine 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Daylight