Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2014, 12:22

autor: Góral

Grand Theft Auto V - 32,5 mln egzemplarzy w sklepach. W GTA Online zagrało 70% posiadaczy "podstawki"

Firma Take-Two Interactive ujawniła w opublikowanym raporcie finansowym, że gra Grand Theft Auto V trafiła do sprzedawców na całym świecie w ilości 32,5 mln egzemplarzy. Jednocześnie wyjawiono, że w sieciowy tryb produkcji - Grand Theft Auto Online - zagrało 70% osób posiadających podstawową wersję.

O popularności Grand Theft Auto V pisaliśmy już wiele razy. Kilka tygodni po premierze okazało się, że do sklepów wysłano ponad 29 mln egzemplarzy ostatniej odsłony sandboksa firmy Rockstar. Dzięki temu produkcja otrzymała tytuł najlepiej sprzedającego się produktu w branży rozrywkowej w Wielkiej Brytanii i najchętniej kupowanej gry w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku. Dziś, dzięki raportowi finansowemu koncernu Take-Two Interactive, dowiedzieliśmy się, że Grand Theft Auto V zostało wysłane do sprzedawców na całym świecie w ilości przekraczającej, bagatela, 32,5 mln egzemplarzy. Jest to porażający wręcz wynik, nieosiągalny obecnie dla żadnej innej produkcji. Dodajmy, że tytuł dostępny jest tylko na dwóch platformach sprzętowych – Xboksie 360 oraz PlayStation 3.

Grand Theft Auto V przyciąga graczy jak magnes. - Grand Theft Auto V - 32,5 mln egzemplarzy w sklepach. W GTA Online zagrało 70% posiadaczy "podstawki" - wiadomość - 2014-02-04
Grand Theft Auto V przyciąga graczy jak magnes.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w Grand Theft Auto Online – rozbudowany tryb multiplayer GTA V – zagrało ponad 70% osób, które zakupiły „podstawkę”.

„To darmowa gra, ale przychody z treści dostarczanych drogą cyfrową wzrosły do 132,8 mln dolarów. (…) Grand Theft Auto Online było naszym największym czynnikiem mającym wpływ na przychód z cyfrowej zawartości w trzecim kwartale 2014 roku fiskalnego” – powiedział Strauss Zelnick, szef Take-Two Interactive.

Na popularność GTAO nie wpłynęły więc niemal w żaden sposób początkowe problemy z serwerami produkcji. Krótko pisząc, Grand Theft Auto V odnosi sukces wszędzie tam, gdzie tylko się pojawi. Niestety do tej pory gra nie zawitała na komputery osobiste. Plotki na ten temat pojawiają się praktycznie co kilka dni, jednak firma Rockstar cały czas milczy w tej sprawie. Mimo wszystko zachęcam do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania są PC-towe egzemplarze rzeczonej produkcji. Jeżeli ta zostanie w końcu zapowiedziana i dobrze wytypujecie jej termin premiery, to otrzymacie swój egzemplarz na nasz koszt.