Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2014, 11:33

Pro Evolution Soccer 2015 częściowo opracuje studio z siedzibą w Londynie

Jak poinformowała firma Konami, najnowsza odsłona popularnej serii symulatorów piłkarskich, Pro Evolution Soccer 2015, zostanie częściowo opracowana w londyńskim oddziale japońskiego dewelopera. Twórcy liczą, że w ten sposób gra okaże się bardziej atrakcyjna dla europejskich graczy.

Pro Evolution Soccer 2014 zebrał średnie oceny. - Pro Evolution Soccer 2015 częściowo opracuje studio z siedzibą w Londynie - wiadomość - 2014-02-04
Pro Evolution Soccer 2014 zebrał średnie oceny.
W SKRÓCIE:
  • Pro Evolution Soccer 2015 częściowo opracuje europejski oddział Konami.
  • Tytuł będzie napędzała technologia Fox Engine.
  • Na razie wiemy tylko, że gra ukaże się na PlayStation 4.

Japońska firma Konami od lat produkuje i wydaje jeden z najpopularniejszych piłkarskich symulatorów sportowych. Co roku gracze mogą obserwować rywalizację między seriami Pro Evolution Soccer i FIFA, a na koniec sprawdzić, która z gier okazała się lepsza. W roku 2013 zarówno FIFA 14, jak i Pro Evolution Soccer 2014 lekko zawiodły fanów, choć pod innymi względami. Konami zdaje się o tym wiedzieć, gdyż firma z siedzibą w Tokio obiecuje zmiany przy pracach nad następną odsłoną. Oto Pro Evolution Soccer 2015 będzie współtworzone przez studio w Londynie – w ten sposób twórcy chcą, aby gra spotkała się z lepszym odbiorem europejskich graczy.

Nie mogę podać więcej szczegółów na temat tego, co planujemy w związku z oddziałem w Wielkiej Brytanii, ale pracują oni nad kolejnym projektem i badają potrzeby Europejczyków. Chodzi o zglobalizowanie serii, tak, aby była opracowywana nie tylko przez Japończyków – powiedział Shinji Hirano, szef Konami Europe.

Konami twierdzi też, że wie „co było nie tak” z PES 2014, najnowsza odsłona uniknie więc tych błędów. Przypomnijmy, że niedawno nieoficjalnie zapowiedziano prace nad PES 2015, co nie było oczywiście dla nikogo zaskoczeniem. Z informacji portalu MCV wynika, że tytuł napędzany będzie technologią Fox Engine, a więc tą samą, którą wykorzystano przy poprzedniej części. Na razie wiemy, że gra ukaże się na PlayStation 4, ale trudno sobie wyobrazić, aby nie zadebiutowała też np. na konkurencyjnym Xboksie One czy komputerach PC.

Pro Evolution Soccer 2015 częściowo opracuje studio z siedzibą w Londynie - ilustracja #2Pro Evolution Soccer 2014 zadebiutował 20 września 2013 roku na m.in. pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Twórcy tłumaczyli, że nie wprowadzają gry na sprzęt nowej generacji, gdyż zależy im, aby dopracować tytuł, a nie tylko zwiększyć rozdzielczość tekstur. Wydaje się jednak, że grze najmocniej zaszkodziły szumne zapowiedzi, sugerujące rewolucyjne zmiany w rozgrywce – nasi czytelnicy ocenili grę na 6.6/10 (jeszcze niższe są dane z serwisu Metacritic), a w redakcyjnej recenzji tytuł otrzymał notę 7/10.