Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPX360PS3PS23DS
Okładka Pro Evolution Soccer 2014 (PC)
OkładkaPro Evolution Soccer 2014 (PC)

Pro Evolution Soccer 2014

Trzynasta odsłona cyklu piłkarskich symulacji sportowych Pro Evolution Soccer, stworzonego i rozwijanego przez firmę Konami.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 2014 Premiera

20wrz2013

PC PS2 X360 PS3 PSP 3DS

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2014

FIFA 14

FIFA 16

FIFA 15

Pro Evolution Soccer 2014 jest symulatorem piłki nożnej stworzonym z myślą o najwierniejszych fanach tego sportu. Za produkcję gry odpowiada japońskie Konami. Początki serii sięgają drugiej połowy lat 90, ale jej pierwsza numerowana część ukazała się dopiero w 2001 roku. Od tamtej pory zyskała markę i uznanie wśród graczy, rywalizując co roku o tytuł najlepszej gry piłkarskiej z kolejnymi odsłonami cyklu FIFA. W przypadku Pro Evolution Soccer 2014 deweloperzy uznali, że najwyższa już pora na istotne zmiany w konstrukcji i mechanice gry. Nowości jakie zostały wprowadzone do tytułu są najpoważniejszymi od wielu lat.

W grze ponownie pokierujemy najlepszymi drużynami świata, wchodzącymi w skład lig z różnych krajów. Mecze rozegramy w trybie mistrzostw i pucharów, jak również w trakcie pojedynczych spotkań. Pierwszą ważną nowinką jest dokładniejszy i czulszy model sterowania. Pozwala on graczom na kontrolowanie środka ciężkości zawodnika, co umożliwia bardziej naturalną i satysfakcjonującą grę. Zwiększono też znaczenie różnego rodzaju sztuczek i manewrów wprowadzających w błąd przeciwników. Dzięki temu stają się one jedną z istotniejszych części taktyki na boisku.

Stroje piłkarzy są teraz np. niezależnie animowane, możemy więc łapać lub pociągać konkurentów za koszulki. Zmiany nie ominęły też opcji związanych z zarządzaniem drużyną na murawie. Formacje nadal odgrywają ważną rolę, ale w grze otrzymujemy także możliwość kontrolowania zachowania indywidualnych zawodników, tak aby w konkretnych sektorach boiska korzystali z różnej strategii i postępowali według innych priorytetów.

Zmiany dotknęły również sposobu przyjęcia oraz kontrolowania piłki, jak również wykonywania zagrań z pierwszej piłki, które nierzadko otwierają prostą drogę do bramki. Usprawnień doczekał się także system wykonywania rzutów wolnych – od teraz w ich rozegraniu może uczestniczyć dodatkowy zawodnik.

Tytuł napędza specjalna wersja silnika Fox Engine, stworzonego przez studio Kojima Productions na potrzeby serii Metal Gear Solid. Został on w dużym stopniu zmieniony tak, by przystosować go do wspierania piłkarskiej symulacji. Autorzy wykorzystują jego możliwości, stawiając na fotorealizm w odwzorowaniu boiska i piłkarzy. Nowy silnik poprawia fizykę zachowania się piłki oraz umożliwia płynniejsze animacje ruchu.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 2894 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 1153 głosów czytelników.

Pro Evolution Soccer 2014 cena w dniu premiery: 134,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2014

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Pro Evolution Soccer 2014 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 440 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
X360
PS3
PC
PSP
3DS
PS2