Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2015, 13:15

autor: Draug

Wieści ze świata (Final Fantasy XV, Evolve, PES 2014, Galactic Civilizations III) 12/8/2015

Dziś piszemy m.in. o równoczesnej premierze Final Fantasy XV na całym świecie, dużej łatce do Evolve, planowanym wyłączeniu serwerów Pro Evolution Soccer 2014 oraz nowym patchu i DLC do Galactic Civilizations III. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Promocja dnia (do czwartku 13.08, do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 14.08 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 17.08 do godz.19:00) – obniżka cen 112 gier, WWW

Japanese Indie Games Festival (do 17.08 do godz. 19:00) – obniżka cen kilkudziesięciu niezależnych gier rodem z Japonii, WWW

Final Fantasy XV

Podczas targów gamescom 2015 serwis Gamespot dowiedział się od Hajime Tabaty z firmy Square Enix, że Final Fantasy XV ma zadebiutować równocześnie we wszystkich regionach globu. Jest to dość interesująca wiadomość, biorąc pod uwagę, że wszystkie dotychczasowe odsłony serii trafiały na Zachód z mniejszym lub większym poślizgiem względem premiery w Japonii. Przypomnijmy, że najnowsza część tego kultowego cyklu gier jRPG powinna znaleźć się w rękach graczy przed końcem 2016 roku.

Evolve

Evolve doczekało się piątej dużej aktualizacji (Title Update 5), wzbogacającej grę o sporo nowej zawartości. Na pierwszy plan wysuwa się niedostępna wcześniej postać – Jack, specjalista od pułapek posługujący się m.in. dwoma pistoletami naraz i repulsorami w rękawicach. Kolejna innowacja to mapa Murder Pits, zaprojektowana specjalnie (i wyłącznie) z myślą o trybie Arena. A skoro o formach rozgrywki mowa, to warto jeszcze wspomnieć o Hunt 2.0, czyli odświeżeniu trybu Hunt m.in. w obszarze łączenia graczy w drużyny (matchmakingu) i rankingów. Na tym nowości w najnowszej sieciowej strzelance od studia Turtle Rock się nie kończą – z resztą zapoznacie się tutaj.

Wieści ze świata (Final Fantasy XV, Evolve, PES 2014, Galactic Civilizations III) 12/8/2015 - ilustracja #1

Pro Evolution Soccer 2014

Firma Konami ogłosiła, że 17 listopada bieżącego roku nastąpi wyłączenie serwerów gry Pro Evolution Soccer 2014, co spowoduje zablokowanie wszystkich funkcji sieciowych w tej produkcji. Jako powód podano skupienie się zespołu deweloperskiego odpowiedzialnego za ową piłkarską serię na popularniejszej edycji 2015 i nadchodzącej 2016 (premiera tej ostatniej nastąpi 15 września 2015 roku).

Galactic Civilizations III

Galactic Civilizations III otrzymało niedawno kolejny spory patch i nowe DLC. Łatka, oznaczona numerem 1.2, wprowadza m.in. opcję dzielenia się mapami poprzez Steam Workshop, poprawki w sztucznej inteligencji i możliwość tworzenia trójwymiarowych wydruków statków kosmicznych z gry. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Z kolei najnowszy dodatek do omawianej strategii 4X firmy Stardock Systems oferuje kilka groźnych wydarzeń, które oddziałowują na całą galaktykę. Rozszerzenie zatytułowane jest Mega Events i kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł).

Galeria obrazków

Ponadto polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: