Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2014, 11:21

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2015 nieoficjalnie zapowiedziane. Gra ukaże się na PlayStation 4

Na oficjalnym profilu marki PES w serwisie społecznościowym Twitter ujawniono, że gra Pro Evolution Soccer 2015 ukaże się na konsoli PlayStation 4. Niestety nie dowiedzieliśmy się niczego więcej na temat nowej odsłony sportowej serii firmy Konami.

Poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące nowej odsłony sportowej serii Pro Evolution Soccer od firmy Konami. W odpowiedzi na pytanie zadane na Twitterze, czy PES 2014 ukaże się na konsoli PlayStation 4, przedstawiciel dewelopera stwierdził, że nie. Jednocześnie ujawnił jednak, że na next-gena firmy Sony trafi PES 2015.

Pro Evolution Soccer 2015 zapowiedziane.
Pro Evolution Soccer 2015 zapowiedziane.

W ten oto nieformalny sposób otrzymaliśmy potwierdzenie kolejnej części popularnej serii. Nie jest to żadne zaskoczenie, ale fani powinni już zacierać rączki. Niestety nie posiadamy większej ilości informacji, niemniej można się domyślać, że tytuł nie ominie także innych platform sprzętowych (Xbox One, PC, być może konsole mijającej już generacji). Oczywiście będzie to pierwsza odsłona wirtualnej piłki nożnej od firmy Konami przeznaczona na next-geny.

PES 2014, pomimo wykorzystania nowego silnika, nie trafiło na najnowsze urządzenia firm Sony i Microsoft, w przeciwieństwie do konkurencyjnej produkcji - FIFA 14. Producenci tłumaczyli ten stan rzeczy chęcią stworzenia bardzo dopieszczonej produkcji, która różnić ma się od obecnych wersji nie tylko wyższą rozdzielczością. Czekamy zatem na kolejne wieści na ten temat.

Pro Evolution Soccer 2015 nieoficjalnie zapowiedziane. Gra ukaże się na PlayStation 4 - ilustracja #2Pro Evolution Soccer 2014 ukazało się we wrześniu 2013 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC. Tytuł zebrał przyzwoite recenzje, uzyskując średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 74 – 80 punktów (w zależności od wersji). Mimo wszystko gra nieco zawiodła, głównie przez huczne zapowiedzi wydawcy, według których miała to być rewolucyjna piłkarska produkcja.