Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 lutego 2014, 12:30

autor: luckie

Steam Music – Valve zapowiada usługę muzyczną na Steamie

Studio Valve zapowiedziało Steam Music, czyli osobistą bibliotekę muzyczną na Steamie. Dzięki niej będzie się dało słuchać posiadanej na dysku muzyki w dowolnym momencie podczas gry. Usługa zadebiutuje w formie zamkniętej bety i początkowo będzie dostępna jedynie na SteamOS oraz w trybie Big Picture.

Steam powoli zmienia się z platformy do gier w centrum rozrywki - Steam Music – Valve zapowiada usługę muzyczną na Steamie - wiadomość - 2014-02-04
Steam powoli zmienia się z platformy do gier w centrum rozrywki

Steam Music to nazwa niedawno zapowiedzianej funkcji stale rozrastającej się platformy cyfrowej studia Valve Software. Jej główną zaletą ma być możliwość słuchania własnej muzyki podczas grania w produkcje dostępne na Steamie. Obok posiadanych przez nas gier do Biblioteki trafi nowa zakładka – ‘Przeglądaj muzykę’ – gdzie będziemy mogli umieszczać i odtwarzać pliki audio przetrzymywane na dysku twardym. Steam Music umożliwi wygodne słuchanie i kolejkowanie poszczególnych utworów oraz całych albumów. Dostęp do odtwarzacza uzyskamy po naciśnięciu przycisku Guide na kontrolerze lub w menu trybu Big Picture. Rzecz jasna, aktualną playlistę będzie się dało edytować także w trakcie gry.

Wygodna playlista będzie dostępna także podczas gry - Steam Music – Valve zapowiada usługę muzyczną na Steamie - wiadomość - 2014-02-04
Wygodna playlista będzie dostępna także podczas gry
Czym będzie Steam Music?
  1. Biblioteką muzyczną dostępną z pozycji Steama
  2. Umożliwi słuchanie lokalnych plików audio w trakcie gry
  3. Początkowo usługa będzie dostępna tylko na SteamOS oraz w trybie Big Picture
  4. Wkrótce rozpocznie się zamknięta beta

Właściciele Steama zapowiedzieli, że wkrótce ruszą beta-testy funkcji muzycznej Steama, w których udział wezmą losowo wybrani członkowie grupy Steam Music. Aby zgłosić swoją chęć udziału w testach, wystarczy udać się w to miejsce i dołączyć do wspomnianej społeczności. Grono testerów będzie stopniowo rozszerzane, do czasu, aż usługa obejmie wszystkich użytkowników Steama. Początkowo biblioteka muzyczna będzie dostępna jedynie w systemie SteamOS oraz w trybie Big Picture. Jakiś czas później będzie się dało skorzystać z niej również z pozycji pulpitu (czyli tradycyjnego interfejsu Steama).

Steam Music jest niewątpliwie krokiem w stronę rozwoju i promocji nowego systemu operacyjnego od Valve. Niedawno słyszeliśmy doniesienia, że SteamOS zaoferuje usługi umożliwiające słuchanie muzyki, a także oglądanie filmów i telewizji. Co więcej, miały się one pojawić jeszcze przed premierą finalnej wersji systemu. Zapowiedź Steam Music można zatem uznać za zrealizowanie pierwszej części tych planów. Obecnie SteamOS znajduje się w fazie bety – chętni do wzięcia udziału w testach, powinni zajrzeć w to miejsce.

  1. Grupa Steam Music w Społecznościach Steama