Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2014, 11:11

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

8,5 mln egzemplarzy Borderlands 2 i 5 mln NBA 2K14 w sklepach - raport finansowy Take-Two Interactive

Z najnowszego raportu finansowego koncernu Take-Two Interactive wynika, że firma wysłała do sklepów ponad 8,5 mln egzemplarzy gry Borderlands 2 i 5 mln NBA 2K14. Dzięki temu, a także znakomitym wynikom osiągniętym przez Grand Theft Auto V, zanotowano ogromny wzrost przychodu - z 415,8 mln dolarów w trzecim kwartale 2013 roku fiskalnego do 1,86 mld dolarów w tym samym okresie 2014 roku fiskalnego.

Koncern Take-Two Interactive opublikował raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2014, zakończony 31 grudnia 2013 roku. Przychód netto firmy wzrósł kilkukrotnie w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej – z 415,8 mln dolarów do 1,86 mld dolarów. Wpływ na doskonałe wyniki miała oczywiście premiera Grand Theft Auto V, ale nie tylko. Dzięki opublikowanym danym poznaliśmy także informacje o popularności innych hitów deweloperów należących do Take-Two - Borderlands 2 i NBA 2K14. Korporacja podzieliła się również planami na przyszłość, wyjawiając m.in., że w tym roku ujrzymy kolejne odsłony sportowych serii (NBA i WWE). Oprócz tego wiadomo, że w kolejnych miesiącach bieżącego roku na rynek trafi drugi epizod BioShock: Infinite - Burial at Sea oraz Evolve – strzelanka od studia Turtle Rock.

Take-Two Interactive zanotowało znakomite wyniki finansowe. - 8,5 mln egzemplarzy Borderlands 2 i 5 mln NBA 2K14 w sklepach - raport finansowy Take-Two Interactive - wiadomość - 2014-02-04
Take-Two Interactive zanotowało znakomite wyniki finansowe.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V było głównym czynnikiem mającym wpływ na świetne wyniki koncernu Take-Two Interactive. Produkcja firmy Rockstar została wysłana do sklepów w nakładzie przekraczającym 32,5 mln egzemplarzy, nie dając konkurencji niemal żadnych szans. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym osobnym newsie.

Borderlands 2

Już przed premierą gry Borderlands 2 można było podejrzewać, że projekt studia Gearbox Software okaże się hitem. Rzeczywistość przerosła jednak najśmielsze oczekiwania wydawcy. Firma ujawniła, że tytuł jest najpopularniejszą produkcją firmy 2K Games (jeden z działów Take-Two Interactive) w historii - na półkach sklepowych na całym świecie wylądowało 8,5 mln egzemplarzy. Wpływ na to miała nie tylko znakomita opinia wyrobiona przez część pierwszą, ale także fakt, że „dwójka” okazała się być jeszcze lepszą grą.

NBA 2K14

Borderlands jest jedyną marką w portfolio firmy 2K Games, która odnosi wielkie sukcesy. Ujawniono także, że gra NBA 2K14 jest najszybciej sprzedającą się częścią serii, która do tej pory została wysłana do sklepów w nakładzie przekraczającym 5 mln egzemplarzy, a zsumowany wynik wszystkich odsłon wynosi ponad 35 mln egzemplarzy. Rezultat taki nie powinien nikogo dziwić, gdyż obecnie marka nie posiada żadnej konkurencji, a wydane w zeszłym roku next-genowe NBA Live 14 od koncernu Electronic Arts okazało się kompletnym niewypałem.

Plan wydawniczy

Wydawca idzie za ciosem i zapowiedział już nowe odsłony swoich sportowych serii – NBA 2K15 oraz WWE 2K15, jednak obecnie wiemy jedynie, że ukażą się w roku fiskalnym 2015, czyli w okresie od 1 kwietnia 2014 roku do końca marca 2015 roku. Oprócz tego 4 marca 2014 roku ukazać ma się kompletne wydanie XCOM: Enemy Unknown tylko na komputerach PC. Jesienią na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych zadebiutuje multiplayerowa strzelanka Evolve, a w międzyczasie prawdopodobnie położymy swoje dłonie na drugim epizodzie rozszerzenia Burial at Sea do gry BioShock: Infinite. Warto jednak mieć na względzie, że poniższy plan wydawniczy obejmuje wyłącznie gry koncernu 2K Games. Niestety nie ujawniono planów firmy Rockstar Games.

Plan wydawniczy koncernu Take-Two Interactive.
Plan wydawniczy koncernu Take-Two Interactive.