Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 11:26

[Plotka] Assassin’s Creed: Unity zaoferuje tryb kooperacji dla czterech osób?

Według niepotwierdzonych informacji, podczas tegorocznych targów E3 firma Ubisoft pokaże dwa filmy z gry Assassin’s Creed: Unity. Jeden z nich ma zademonstrować tradycyjną kampanię fabularną, podczas gdy drugi skupi się jakoby na nowym trybie kooperacji dla czterech osób.

Choć możliwość zabawy z żywymi graczami nie jest niczym nowym dla serii Assassin’s Creed – multiplayer towarzyszy serii od momentu premiery Assassin’s Creed: Brotherhood, czyli od ponad trzech lat – to trybu kooperacji jeszcze w niej nie było. Niemniej, wiele wskazuje na to, że wszystko zmieni się wraz z najbliższą odsłoną omawianego cyklu, Assassin’s Creed: Unity. Niepotwierdzone informacje – pochodzące od jednego z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF oraz z serwisu The Escapist, który skontaktował się z „wiarygodnym źródłem związanym z firmą Ubisoft” – głoszą, że najnowsza gra zaoferuje jakoby fabularny co-op dla maksymalnie czterech osób, który będzie odrębny od właściwej kampanii dla jednego gracza.

Jak przystało na serię Assassin’s Creed, wirtualny Paryż zostanie oddany wiernie względem swego historycznego odpowiednika. - Assassin’s Creed: Unity zaoferuje tryb kooperacji dla czterech osób? - wiadomość - 2014-04-22
Jak przystało na serię Assassin’s Creed, wirtualny Paryż zostanie oddany wiernie względem swego historycznego odpowiednika.
Assassin’s Creed: Unity w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji TPP typu sandbox
  • Realia: Francja w czasach rewolucji francuskiej
  • Cechy szczególne (ujawnione do tej pory): pierwsza odsłona serii tworzona od podstaw z myślą o konsolach ósmej generacji
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: jesień 2014

Przytoczone plotki mają bezpośredni związek ze zbliżającymi się targami E3, na których Ubisoft ma rzekomo pokazać dwie demonstracje – po jednej na oba wspomniane wyżej tryby rozgrywki. Tak jak można było się spodziewać, francuski gigant odmówił komentarza w omawianej sprawie, zatem na potwierdzenie tych rewelacji przyjdzie nam poczekać najpewniej do 9 czerwca, kiedy to firma będzie prowadziła coroczną konferencję prasową w ramach wspomnianych targów.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Unity zostało oficjalnie zapowiedziane w ubiegłym miesiącu, krótko po tym, jak do sieci wyciekły nieoficjalne materiały z gry. Będzie to pierwsza „rdzennie next-genowa” odsłona serii (przeznaczona wyłącznie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4), a jej akcja zostanie osadzona we Francji w czasach rewolucji francuskiej, czyli pod koniec XVIII wieku. Premiera tego tytułu ma nastąpić jesienią bieżącego roku. Zapowiedzi towarzyszył krótki zwiastun, który możecie znaleźć poniżej.

Warto jeszcze wspomnieć w tym miejscu, że według wszelkiego prawdopodobieństwa Unity nie będzie jedyną częścią Assassin’s Creed, jaka zadebiutuje w tym roku. Wieść gminna niesie, że na rynek trafi również gra o podtytule Comet, lecz oprócz szeregu plotek i domysłów (wśród których na pierwszy plan wybija się pogłoska, że produkcja będzie oparta technologicznie na platformach sprzętowych starej generacji), nie mamy na ten temat żadnych oficjalnych informacji.