Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2014, 17:30

Assassin's Creed: Unity potwierdzony – premiera w 2014 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksa One

Firma Ubisoft postanowiła nie zwlekać dłużej z zapowiedzią nowego Assassin’s Creed i oficjalnie potwierdziła plotki sprzed kilku dni. Gra o podtytule Unity pojawi się przed końcem bieżącego roku na konsolach nowej generacji i komputerach osobistych. Na zaostrzenie apetytu francuski koncern udostępnił pierwszy, bardzo klimatyczny zwiastun.

Dosłownie dwa dni temu pisaliśmy o wycieku screenów z Assassin's Creed: Unity, którego akcja przeniesie nas do XVIII-wiecznego Paryża, czyli okresu rewolucji francuskiej, i raczej nie spodziewaliśmy się tak prędko potwierdzenia gry przez firmę Ubisoft. Na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów o produkcji, ale wiemy, że prace nad nią trwają od przeszło trzech lat, a pierwszy zwiastun jasno sugeruje, na jakie miejsce i czas akcji zdecydował się tym razem producent. Zapowiedziana część, tym razem bez numerka w tytule, zmierza na trzy platformy sprzętowe – PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a termin premiery ustalono na końcówkę 2014 roku. Tradycyjnie do debiutu kolejnej odsłony serii Assassin’s Creed powinno dojść w październiku lub listopadzie.

Filmik to również pierwsza okazja do lepszego przyjrzenia się oprawie wizualnej nadchodzącego tytułu. Mimo że opublikowany materiał wideo nie grzeszy długością, to wygląd pomieszczenia, efekty cząsteczkowe i odbicia w oknach na zewnątrz czy wreszcie tłum, który zebrał się wokół gilotyny, robi już teraz naprawdę dobre wrażenie. Twórcy, opracowując Assassin’s Creed IV: Black Flag, nie ukrywali, że idą na pewien kompromis, by przystosować produkcję zarówno do konsol starej, jak i nowej generacji. Według wcześniejszych doniesień z obozu Ubisoftu tym razem będzie inaczej i docelowe platformy sprzętowe w przypadku Unity zdają się potwierdzać te słowa – gra bowiem ominie PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U. Więcej szczegółów poznamy niebawem.

Warto wspomnieć, że oprócz ogłoszonej właśnie odsłony doczekamy się być może jeszcze jednej części serii o Asasynach w tym roku. Z ostatnich pogłosek wynika, że Ubisoft szykuje Assassin's Creed: Comet, które miałoby trafić na Xboksa 360, PlayStation 3 i prawdopodobnie także na PC. Jest to jednak nadal niepotwierdzona informacja, a więc należy ją traktować z przymrużeniem oka.

TWOIM ZDANIEM

Cieszysz się, że akcja Assassin's Creed: Unity będzie rozgrywać się w czasie rewolucji francuskiej?

Owszem, to bardzo interesujący okres.
48,2%
Liczyłem na coś innego.
33,3%
Zobaczymy, może być całkiem fajnie.
18,5%
Zobacz inne ankiety