Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2014, 18:30

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Far Cry 4 zadebiutuje w pierwszej połowie 2015 roku?

Pojawiły się kolejne, nieoficjalne doniesienia na temat czwartej pełnoprawnej części gry Far Cry. Jak wynika ze źródeł, do których dotarł brytyjski serwis Eurogamer, premiera strzelaniny w otwartym świecie odbędzie się w pierwszej połowie 2015 roku, a akcja – zgodnie z naszymi przypuszczeniami i wcześniejszymi plotkami – miałaby rozgrywać się w Himalajach.

Wszystko wskazuje na to, że w Far Cryu 4 nie wylądujemy na słonecznej, tropikalnej wyspie. Zmiana klimatu może wyjść serii na dobre - Far Cry 4 zadebiutuje w pierwszej połowie 2015 roku? - wiadomość - 2014-03-21
Wszystko wskazuje na to, że w Far Cryu 4 nie wylądujemy na słonecznej, tropikalnej wyspie. Zmiana klimatu może wyjść serii na dobre

O grze Far Cry 4 słyszy się coraz częściej i najnowsze informacje pochodzące z anonimowych źródeł serwisu Eurogamer sugerują, że do jej zapowiedzi dojdzie na konferencji prasowej firmy Ubisoft w ramach najbliższej edycji targów E3 w Los Angeles. Z kolei premiera pełnej wersji miałaby odbyć się w kolejnym roku fiskalnym, a dokładnie przed końcem marca 2015 roku. Co więcej, według dzisiejszych doniesień akcja produkcji zostanie umiejscowiona w Himalajach – wcześniej tak sugerowały plotki, o których pisaliśmy w lutym tego roku. W naszej publikacji ze stycznia również przypuszczaliśmy, że tym razem firma Ubisoft może zrezygnować z tropikalnej dżungli na rzecz wysokich, ośnieżonych gór na terenie Azji.

Najwidoczniej francuski koncern uznał, że po trzech częściach czas porzucić tropiki i odświeżyć nieco serie. Nie w takim stylu, jak zrobił to Far Cry 3: Blood Dragon, ale właśnie decydując się na przytaczane niejednokrotnie w plotkach i spekulacjach Himalaje, które byłyby niezłą odskocznią od podziwiania czwarty raz podobnych widoków. W grze, oprócz rzekomego powrotu do serii potworów, mielibyśmy ujeżdżać… słonie, które służyłyby nam jako wierzchowce. Poza tym struktura otwartego świata, z obszarami do wyzwolenia, oraz mechanika rozgrywki miałyby pozostać niezmienione względem poprzedniczki – w tej kwestii niewiele mieliśmy do zarzucenia „trójce” w naszej recenzji, więc ta informacja jak najbardziej cieszy.

W to, że Far Cry 4 powstaje, w ogóle nie wątpimy – prezes Ubisoftu już rok temu przyznał, że na kolejną odsłonę nie będziemy czekać tak długo jak ostatnio. A wysoka, kilkumilionowa sprzedaż poprzedniej części oraz równie dobra Far Cry 3: Blood Dragon tylko utwierdza nas w przekonaniu, że ogłoszenie nowego tytułu to kwestia czasu. „Czwórka” najprawdopodobniej wyjdzie wyłącznie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Być może – podobnie jak w przypadku zapowiedzianego dzisiaj Assassin’s Creed: Unity – nie ujrzymy gry na konsolach poprzedniej generacji. Firma Ubisoft odmówiła komentarza serwisowi Eurogamer w sprawie tych pogłosek.