Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2013, 08:40

autor: Adrian Werner

Far Cry 3: Blood Dragon z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

Firma Ubisoft poinformowała, że sprzedaż gry Far Cry 3: Blood Dragon przekroczyła milion egzemplarzy. Dobrze radzi sobie również Call of Juarez: Gunslinger i w przyszłości wydawca zamierza wyprodukować więcej projektów tego typu.

Graczom przypadł do gustu absurdalny humor i szalony klimat Far Cry 3: Blood Dragon. - Far Cry 3: Blood Dragon z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2013-09-09
Graczom przypadł do gustu absurdalny humor i szalony klimat Far Cry 3: Blood Dragon.

Szefostwo firmy Ubisoft ma powody do zadowolenia. Eksperyment, jakim było Far Cry 3: Blood Dragon, okazał się sporym sukcesem i sprzedaży gry przekroczyła pułap jednego miliona egzemplarzy. Produkcja cieszy się tak dużym powodzeniem, że wydawca rozważa wypuszczenie wersji pudełkowej.

Doskonałe wyniki Far Cry 3: Blood Dragon oznaczają, że najprawdopodobniej doczekamy się kontynuacji. Kilka miesięcy temu aktor Michael Biehn, którego głosem przemawiał Rex Power Colt w grze, zdradził, że deweloperzy są zainteresowani wyprodukowaniem kolejnej części. Pozostaje tylko pytanie czy zostanie ona zrealizowana jako w pełni samodzielny projekt, czy też twórcy poczekają na Far Cry 4 i dopiero w oparciu o niego opracują Blood Dragon 2.

Prezes Ubisoftu Yves Guillemot jest zadowolony również z wyników sprzedaży Call of Juarez: Gunslinger, choć w tym wypadku nie podał konkretnych liczb. Sukces obu projektów udowodnił skuteczność modelu określanego przez wydawcę jako „mini-AAA” i dzięki temu będzie on w przyszłości kontynuowany. Zakłada on produkcję mniejszych gier przeznaczonych do dystrybucji elektronicznej, które jednocześnie oferują bardzo wysoki poziom wykonania, nieustępujący przebojom pudełkowym.

  1. Far Cry 3: Blood Dragon - oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Blood Dragon - samodzielnego DLC do Far Cry 3

Far Cry 3: Blood Dragon z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #2

Far Cry 3: Blood Dragon to pierwszoosobowa strzelanka z sandboksowym światem, utrzymana w klimacie niskobudżetowych filmów science-fiction z lat 80-tych ubiegłego wieku. Akcja przenosi nas do retro-futurystycznej wizji roku 2007, w którym Ziemia pogrążona jest w chaosie wywołanym wybuchem wojny atomowej.

Gracze wcielają się w cyberkomandosa imieniem Rex Power Colt, który zostaje wysłany na tropikalną misję w celu sprawdzenia doniesień o produkowanej tam nowej generacji broni biologicznej. Cała gra jest nasączona atmosferą absurdu i naśmiewa się ze stereotypowych filmów akcji. Jednocześnie, dzięki oparciu projektu o rozwiązania z Far Cry 3, autorzy byli w stanie dostarczyć dopracowane mechanizmy rozgrywki, w których równie duża satysfakcję sprawia otwarta walka, jak i podejście skradankowe.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 3: Blood Dragon

Far Cry 3: Blood Dragon