Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2014, 12:20

autor: luckie

Far Cry 4 w Himalajach i z potworami – plotki

Według ostatnich plotek Far Cry 4 ma zostać osadzony w Himalajach. Co więcej, w grze podobno pojawią się potwory. Póki co Ubisoft nie potwierdził tych doniesień. Wiemy jedynie, że gra powstaje od 2013 roku w studiu Ubisoft Shanghai.

Ośnieżone szczyty zamiast tropikalnej dżungli? Czemu nie! - Far Cry 4 w Himalajach i z potworami – plotki - wiadomość - 2014-02-20
Ośnieżone szczyty zamiast tropikalnej dżungli? Czemu nie!

Jeśli tak jak większość mediów (w tym i my) przegapiliście najświeższe plotki na temat gry Far Cry 4, to właśnie nadeszła znakomita pora, by nadrobić zaległości. Niedawno Superannuation – sprawdzony informator branżowy, znany z posiadania przedwczesnego dostępu do wielu growych ciekawostek – dał początek pogłoskom, że nowa odsłona słynnego cyklu FPS-ów zostanie osadzona w Himalajach lub ich okolicach. Jego wpis na Twitterze wywołał sporo emocji wśród fanów serii Far Cry, nie tylko ze względu na prawdopodobne umiejscowienie gry, ale głównie przez wzmiankę o możliwości pojawienia się w niej potworów. Czyżbyśmy w Far Cry 4 mieli przemierzać górskie stoki polując na legendarnego Yeti?

Himalaje i potwory – dla Was też wieje nudą?
Himalaje i potwory – dla Was też wieje nudą?
Co raz trafi do sieci…
Co raz trafi do sieci…

Choć pomysł na umieszczenie w grze potworów dla wielu może się wydawać szokujący, nie byłby to precedens dla serii. Pierwszy Far Cry również pozwalał zmierzyć się z mutantami – dopiero dwie kolejne odsłony odeszły od tego typu przeciwników na rzecz większego realizmu. Z kolei osadzenie akcji w Himalajach byłoby miłą odmianą dla tropikalnych wysp i afrykańskiej dżungli. Czyżby szykował się Skyrim z bronią palną? Jakkolwiek kusząca byłaby to wizja, warto trzymać fantazję na wodzy, jako że powyższe informacje nie są póki co niczym więcej niż plotkami.

Niedawno słyszeliśmy, że „czwórką” od 2013 roku zajmuje się szanghajskie studio firmy Ubisoft, odpowiedzialne m.in. za gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy’ego, jak również za postapokaliptyczne I Am Alive. Ubisoft od dawna zapowiadał pojawienie się kolejnej odsłony cyklu Far Cry, ale do tej pory nie ujawniono żadnych oficjalnych szczegółów na temat jej zawartości ani przybliżonej daty premiery. My jednak mamy już pomysł na idealnego Far Cry 4 – czy pokrywa się on z Waszymi wyobrażeniami?

  1. Co chcielibyśmy zobaczyć w grze Far Cry 4? Tworzymy sandboksa doskonałego
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft