Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 12:50

autor: Góral

Grand Theft Auto V na PC - jeden z nordyckich sklepów jutro rozpocznie przyjmowanie pre-orderów

Według serwisu Gamereactor, nordycki sklep Elgiganten jutro rozpocznie przyjmowanie pre-orderów na PC-tową wersję gry Grand Theft Auto V. Niestety, firma Rockstar ponownie nie ustosunkowała się do tych doniesień, więc nawet jeżeli sprzedawca zacznie zbierać zamówienia przedpremierowe, to nie będzie to oznaczało, że produkcja faktycznie wkrótce ukaże się na rynku.

W ostatnim czasie obserwujemy prawdziwą eskalację plotek dotyczących PC-towej edycji gry Grand Theft Auto V. Kilkanaście dni temu tytuł został wspomniany w sterownikach firmy AMD. Niedługo po tej informacji okazało się, że wielki hit studia Rockstar, w edycji na popularne „blaszaki”, został odnotowany w dziennikach błędów wczesnych wersji gry. Następnie projekt powrócił na chwilę do oferty sklepu Amazon, a dziś informujemy o niepotwierdzonych doniesieniach, według których od piątku rozpocznie się przyjmowanie pre-orderów w nordyckim sklepie Elgiganten. Wiadomość taka została przekazana serwisowi Gamereactor przez jednego z menadżerów. Nie jest to więc w żadnym wypadku oficjalny komunikat, a o jego prawdziwości przekonamy się już jutro.

Jak na razie Rockstar pokazuje środkowy palec graczom PC-towym. - Grand Theft Auto V na PC - jeden z nordyckich sklepów jutro rozpocznie przyjmowanie pre-orderów - wiadomość - 2014-01-30
Jak na razie Rockstar pokazuje środkowy palec graczom PC-towym.

Sytuacja związana z GTA V na PC zaostrza się z każdym dniem i wydaje się, że faktycznie coś jest na rzeczy. Mimo wszystko studio Rockstar do tej pory nie ustosunkowało się do tych wszystkich doniesień, tak samo zresztą jak nie odpowiedziało na prośby fanów, którzy zebrali ponad 660 tys. podpisów pod specjalną petycją. Obecnie ciężko więc stwierdzić kiedy, i czy w ogóle, komputerowa edycja pojawi się na rynku.

Seria Grand Theft Auto ma jednak bogatą przeszłość związaną z PC-tami. Kolejne odsłony zawsze ukazywały się na komputerach osobistych. Wyjątek stanowią tylko gry Grand Theft Auto: Liberty City Stories i Grand Theft Auto: Vice City Stories wydane pierwotnie na handhelda PSP, Grand Theft Auto: Chinatown Wars (Nintendo DS i PSP) oraz Grand Theft Auto Advance z DS-a. Miejmy więc nadzieje, że “piątka” nie dołączy do tego niechlubnego grona.

Grand Theft Auto V na PC - jeden z nordyckich sklepów jutro rozpocznie przyjmowanie pre-orderów - ilustracja #3Grand Theft Auto to jedna z najpopularniejszych serii gier, nad którą pieczę sprawuje studio Rockstar. „Jedynka” ukazała się na rynku w 1997 roku, jednak prawdziwy szał na GTA zapanował dopiero po debiucie „trójki” – pierwszej trójwymiarowej części. Od tego momentu kolejne odsłony biją rekordy popularności, a jej apogeum osiągnięto w zeszłym roku, gdy światło dzienne ujrzało Grand Theft Auto V. Tytuł został wysłany do sklepów w ilości 29 mln egzemplarzy, w zaledwie kilka tygodni po oficjalnym debiucie. Jednocześnie w ciągu 3 dni udało się uzyskać miliard dolarów zysku.