Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2014, 11:34

autor: Orbech

GTA V na PC znowu w ofercie sklepu Amazon

Na francuskiej i niemieckiej stronie Amazonu pojawiła się oferta na zamówienia przedpremierowe Grand Theft Auto V na PC. Rok wcześniej mogliśmy zaobserwować taką samą sytuację i okazało się to fałszywym alarmem. Tym razem może być inaczej.

Czyżby jedna z najlepszych gier 2013 roku miała wreszcie trafić na PC? - GTA V na PC znowu w ofercie sklepu Amazon - wiadomość - 2014-01-23
Czyżby jedna z najlepszych gier 2013 roku miała wreszcie trafić na PC?

Internet obiegła wczoraj wieść, że niemiecki i francuski oddział Amazonu po raz kolejny zaczął sprzedawać Grand Theft Auto V w wersji na PC. Od tej pory francuski Amazon usunął już stronę z ofertą, ale w niemieckim Amazonie wciąż jest ona aktualna. To nie pierwszy raz, gdy ma miejsce taka sytuacja. W listopadzie 2012 roku informowaliśmy, że sklepy internetowe Amazon (i kilka polskich sklepów) zaczęły sprzedawać Grand Theft Auto V w wersji na PC - z czasem usunięto jednak karty towarów i sprawa ucichła. Kolejne pojawienie się GTA V na PC w sprzedaży tak dużej sieci sklepów wzbudza rzecz jasna uzasadnione podejrzenia, że to nie pomyłka, a niedługo nastąpi zapowiedź pecetowej edycji hitu Rockstara. Jak na razie karta produktu na Amazonie zdradza jedynie cenę 59,99 euro. Data premiery nie została podana, aczkolwiek według grudniowych plotek, premiera wersji PC mogłaby nastąpić 12 marca 2014 roku w USA i 14 marca w Europie. Co ciekawe ich źródłem był dział wsparcia niemieckiego Amazonu. Przypadek?

Na niemieckiej stronie Amazon można składać zamówienia przedpremierowe na GTA V na PC w cenie 59,99 euro za sztukę. - GTA V na PC znowu w ofercie sklepu Amazon - wiadomość - 2014-01-23
Na niemieckiej stronie Amazon można składać zamówienia przedpremierowe na GTA V na PC w cenie 59,99 euro za sztukę.

Tymczasem studio Rockstar grobowo milczy w sprawie wydania swojego najnowszego superhitu na komputery osobiste. Wydanie GTA V na PC z pewnością ucieszyłoby ogromną ilość graczy, bo już ponad 650 tysięcy osób złożyło petycję w tej sprawie, o czym pisaliśmy tutaj.

Nie dziwi ogromne zainteresowanie grą. Najnowsze GTA bije wszelkie możliwe rekordy sprzedaży i niedawno zostało najlepiej sprzedającą się grą w USA w 2013 roku. Produkcja studia Rockstar została oceniona niezwykle wysoko przez wszystkie serwisy branżowe. W naszej recenzji gra otrzymała najwyższą możliwą ocenę – 10/10 na Xbox 360 i PlayStation 3.

Grand Theft Auto V jest kolejną odsłoną kultowej gangsterskiej serii stworzonej przez studio Rockstar North. Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym stanie San Andreas, w mieście Los Santos. Do zabawy gracz otrzymał ogromny świat, na który składają się pustynie, góry, doliny, bazy wojskowe i realistyczne, tętniące życiem miasto. Świat w GTA V jest jak dotąd największym stworzonym przez studio Rockstar North w historii. W Grand Theft Auto V wcielamy się w trójkę bohaterów – Michaela, Franklina i Trevora. Każdy z nich pochodzi z innej klasy społecznej i ma swój własny charakter, ambicje i pragnienia. Seria GTA znana jest ze swojej brutalności i satyrycznego podejścia do świata rzeczywistego. Gra swoją premierę miała 17 września 2013 roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.