Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2014, 11:01

Hearthstone: Heroes of Warcraft – otwarta beta także w Europie

Od dzisiaj Hearthstone: Heroes of Warcraft znajduje się w fazie otwartej bety także i w Europie, a więc my również możemy przetestować na własną rękę grę karcianą od firmy Blizzard. Premiery pełnej wersji należy spodziewać się jeszcze w tym roku, a postępy w grze nie zostaną wtedy skasowane.

Sierpniowa premiera zamkniętej wersji beta gry Hearthstone: Heroes of Warcraft wywołała ogromne zainteresowanie, które przerosło nawet oczekiwania samych twórców. W konkursach po „kluczyki” umożliwiające zabawę brało udział wielu zniecierpliwionych graczy. Nie powinno to jednak dziwić – tytuł błyskawicznie zdobył popularność na Twitchu (zazwyczaj jest w czołówce oglądanych gier, a w momencie pisania tego newsa 12 tys. ludzi ogląda na żywo zmagania karciane streamerów). W Hearthstone: Heroes of Warcraft lubią zagrać też znani YouTuberzy, tacy jak TotalBiscuit czy Force. Wczoraj gra weszła w fazę otwartej bety w USA, a od dzisiaj, także i u nas każdy może sprawdzić na własną rękę, czym faktycznie jest Hearthstone, tym bardziej, że to tytuł free to play. Aby to zrobić należy odwiedzić stronę gry:

  1. Oficjalna strona gry Hearthstone

Co ważne, firma Blizzard zapowiedziała, że nie będzie już więcej resetować postępów w grze. Należy to rozumieć w ten sposób, że wszystkie zebrane w toku rozgrywki karty, w momencie premiery zostaną przeniesione do pełnej wersji Hearthstone.

W SKRÓCIE:
  • Hearthstone jest karcianą grą kolekcjonerską opartą na modelu free to play od Blizzarda.
  • Tytuł wszedł właśnie w fazę otwartej wersji beta. Blizzard zapowiedział, że nie będzie już więcej resetował osiągnieć.
  • W grze znajduje się ponad 350 różnych kart, nawiązujących do Warcrafta i World of Warcraft.

Choć postępy w grze nie zostaną już skasowane, to warto pamiętać, że Hearthstone znajduje się w fazie beta, więc trzeba spodziewać się dalszych zmian i poprawek. Blizzard dąży do tego, aby gra była zbalansowana (czynnik losowości to odwieczny wróg wszelkich karcianek), regularnie więc wprowadza poprawki w kartach. Może do nich dojść, gdy „obecność karty w talii sprawia, że pojedynki są mało interaktywne”, „gra z przeciwnikiem dysponującym daną kartą jest niepotrzebnie denerwująca” czy oczywiście z tego powodu, że karta jest zbyt silna. Szczegółowo opisał to główny projektant.

Od czasu sierpniowej premiery zamkniętej wersji beta Blizzard wprowadził do gry różne usprawnienia, w tym system gier rankingowych, w ramach którego gracze mogą rywalizować w trwających miesiąc sezonach i walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji.

Premierę Hearthstone: Heroes of Warcraft zapowiedziano jeszcze na ten rok, choć na razie nie znamy bliższych szczegółów. Gra ma ukazać się także na systemy Android i iOS.

  1. Zapowiedź gry Hearthstone: Heroes of Warcraft