Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2014, 10:35

Hearthstone: Heroes of Warcraft wkracza w fazę otwartej bety w USA

Gra karciana HearthStone: Heroes of Warcraft od Blizzarda wkracza właśnie w fazę otwartej wersji beta, a więc dostępnej dla każdego. Na razie dotyczy to tylko mieszkańców Ameryki Północnej, ale w ciągu kilku dni zmiana ta obejmie również resztę regionów, w tym i nasz – europejski.

Hearthstone: Heroes of Warcraft:
  • To karciana gra kolekcjonerska stworzona w studiu Blizzard.
  • Tytuł został oparty na modelu free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami.
  • Hearthstone powinno zadebiutować w 2014 roku, na razie gra wchodzi w fazę otwartej wersji beta.

Jeśli nie udało się Wam zdobyć „kluczyka” do Hearthstone: Heroes of Warcraft, to mamy dobrą wiadomość – okres zaciętej walki o dostęp do zamkniętej wersji beta tej gry karcianej powoli zmierza ku końcowi. Jak poinformowała firma Blizzard, tytuł właśnie wszedł w fazę otwartej bety, dostępnej dla każdego. Na razie dotyczy to mieszkańców Ameryki Północnej, ale kolejne regiony – w tym interesujący nas europejski – podążą tym tropem w ciągu kilku dni.

  1. Testujemy wersję beta gry Hearthstone – karcianki w świecie Warcrafta

Co ważne, twórcy napisali, że nie mają już w planach przeprowadzania resetów kont, więc zachęcają graczy do aktywnego rozszerzania swoich karcianych kolekcji. Nie znaczy to, że nie należy spodziewać się modyfikacji w samej grze – jeszcze niedawno Blizzard wprowadził spore zmiany w balansie niektórych kart, co zresztą było przyczyną przesunięcia daty uruchomienia otwartej bety, z grudnia na styczeń. Jak napisali autorzy gry, „otwarta beta to jeszcze nie jest wersja finalna i na bieżąco śledzimy wiele aspektów gry, aby mieć pewność, że każdy będzie czerpał z niej przyjemność”. Znając też historię pechowych debiutów własnych (i nie tylko) gier od razu zapowiedzieli, że „jeśli serwery będą zbyt obciążone z powodu dużego zainteresowania, możemy tymczasowo zawiesić opcję aktywacji kont, do czasu, gdy będziemy w stanie przyjąć kolejnych graczy”.

Wydanie Hearthstone: Heroes of Warcraft zostało zapowiedziane jeszcze w marcu 2013 roku. W sierpniu Blizzard uruchomił zamknięte testy gry, a wraz z kolejnymi miesiącami brało w nich udział coraz więcej osób. Jak wiemy z listopadowej zapowiedzi, gra ukaże się także na systemy Android i iOS.

  1. Oficjalna strona gry Hearthstone

Hearthstone: Heroes of Warcraft wkracza w fazę otwartej bety w USA - ilustracja #2Hearthstone: Heroes of Warcraft to kolekcjonerska gra karciana oparta na modelu free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Jej autorzy, niewielki zespół wchodzący w skład studia Blizzard, przenieśli do gry realia znane z serii Warcraft i popularnego MMORPG World of Warcraft, tworząc ponad 350 unikalnych kart. Zapowiedziano, że premiera pełnej wersji tytułu nastąpi w trakcie 2014 roku.