Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2012, 17:52

autor: luckie

GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak

Czy GTA V trafi również na PC? Choć firma Rockstar nadal pozostaje powściągliwa w tej kwestii, kilka sklepów internetowych zaczęło już sprzedawać pecetowe wydanie gry. Wśród nich znalazły się również polskie sklepy, które o dziwo podają najwięcej szczegółów.

My też chcemy GTA V! (dop. pecetowcy) - GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak - wiadomość - 2012-11-08
My też chcemy GTA V! (dop. pecetowcy)

Losy pecetowej wersji Grand Theft Auto V wciąż są nierozstrzygnięte – firma Rockstar jak zwykle niechętnie wypowiada się na temat wydania gry na blaszakach. Tym bardziej zaskakujące jest to, iż w kilku sklepach internetowych, w tym na Amazonie oraz w rodzimym muve.pl – sklepie polskiego wydawcy gry, firmy Cenega – można już zamawiać pre-ordery GTA V na PC. Zobaczcie sami:

Grand Theft Auto V na PC w sklepie Amazon.uk - GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak - wiadomość - 2012-11-08
Grand Theft Auto V na PC w sklepie Amazon.uk
Grand Theft Auto V na PC w sklepie Amazon.de - GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak - wiadomość - 2012-11-08
Grand Theft Auto V na PC w sklepie Amazon.de
Grand Theft Auto V na PC w sklepie gram.pl - GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak - wiadomość - 2012-11-08
Grand Theft Auto V na PC w sklepie gram.pl
Grand Theft Auto V na PC w sklepie muve.pl - GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak - wiadomość - 2012-11-08
Grand Theft Auto V na PC w sklepie muve.pl
Grand Theft Auto V na PC w sklepie ultima.pl - GTA V na PC? Sklepy twierdzą, że tak - wiadomość - 2012-11-08
Grand Theft Auto V na PC w sklepie ultima.pl

Zwróćcie uwagę, że zarówno Polacy, jak i Niemcy podali cenę gry. Amazon.de za piątą część gangsterskiej serii od Rockstara żąda 59,99 euro. W polskich sklepach ceny są rzecz jasna odpowiednio niższe, choć zastanawia widoczna pomiędzy nimi rozbieżność. Według gram.pl i ultima.pl cena sugerowana GTA V na PC wynosi 159,90 złotych, podczas gdy na muve.pl słynącym z korzystnych ofert trzeba zapłacić aż 169,90 zł. Tu również powstaje pytanie: czy informacje te znajdą w przyszłości pokrycie, czy też jest to zwkła próba wstrzelenia się w okolice prawdopodobnej ceny gry? Jest to możliwe, tym bardziej, że gram.pl zaznacza, że cena i wersja językowa (obecnie na stronie figuruje jedynie angielska) mogą ulec zmianie.

Czy w takim razie jest to tylko błąd? Sprytny chwyt markteringowy? A może dobrze poinformowana wtyczka? Tego nie wiemy – bezspornym faktem jest jednak, że wydawca nie potwierdził istnienia pecetowej wersji GTA V, zatem wszelkie spekulacje na ten temat są na razie bezpodstawne. Pecetowcy do dziś tęsknie spoglądają na Red Dead Redemption znad ramienia grających na konsolach kolegów – niewykluczone, że podobnie będzie z GTA V.

Owszem, można przypuszczać, że tak jak to było w przypadku poprzedniej części serii, nowe GTA ukaże się na PC z pewnym opóźnieniem w stosunku do konsolowych edycji. Jeśli wspomniane wyżej sklepy wyszły z podobnego założenia, tłumaczyłoby to przedwczesne umieszczenie gry w ich katalogach. Jako jedne z pierwszych sklepów na świecie udostępniających pecetowe GTA V mogłyby szybko osiągnąć wysokie wyniki sprzedaży. Mimo wszystko kupowanie tytułu w ciemno może być nieco ryzykowne. Ponadto chcielibyśmy przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce m.in. przed wydaniem Duke Nukem Forever – grę sprzedawano już na dziesięć lat przed jej premierą! Oby na pecetowe GTA V nie było trzeba czekać aż tak długo.