Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2012, 15:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Heroes & Generals) 8/11/12

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, udanej zbiórce pieniędzy na dokończenie produkcji Sir, You Are Being Hunted, a także charytatywnej akcji w World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Cannon Fodder 3

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Cannon Fodder 3. Dzieło studia Burut możecie aktualnie nabyć 40% taniej. Produkcja kosztuje 11,39 euro (ok. 47 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Aliens vs Marine

Moder ukrywający się pod pseudonimem oldschool.Dave ujawnił kilkuminutowy materiał filmowy przedstawiający jego najnowsze dzieło o nazwie Aliens vs Marine. Jest to fanowski remake gry Aliens vs Predator z 1999 roku, działający na silniku CryEngine 3 i stworzony jako mod do strzelaniny Crysis 2. Autor wkrótce ma podzielić się dodatkowymi informacjami na jego temat.

Heroes & Generals

Studio Reto-Moto ogłosiło, że oficjalnym wydawcą gry Heroes & Generals została firma Square Enix. Wciąż nieznana pozostaje jednak data premiery tego tytułu. Heroes & Generals to ność nietypowa produkcja sieciowa łącząca w sobie elementy pierwszoosobowej strzelaniny z gatunkiem gier strategicznych.

Peter Molyneux

Peter Molyneux (założyciel studia 22Cans) powiedział w wywiadzie dla serwisu BeefJack, że prawdopodobnie stworzy jeszcze tylko jedną grę, po czym odejdzie na zasłużoną emeryturę. Chodzi konkretnie o produkt tworzony na podstawie 22 eksperymentalnych projektów w stylu Curiosity. Podobno tajemnicza gra ma już swój tytuł i listę najważniejszych cech, ale twórca wciąż nie jest gotowy na ujawnienie jakichkolwiek szczegółów. Jednocześnie zapowiedział, że na piątek studio 22Cans szykuje „duże ogłoszenie”, które prawdopodobnie dotyczy kolejnego eksperymentalnego projektu na wzór Curiosity.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Studio Bethesda Softworks ogłosiło za pośrednictwem Twittera: „jesteśmy blisko z nową zawartością do gry The Elder Scrolls V: Skyrim w wersjach na PlayStation 3 oraz PC”. Treść jest dość tajemnicza i nie precyzuje niczego konkretnie, ale najprawdopodobniej oznacza to, że niedługo doczekamy się premiery długo wyczekiwanych dodatków na PlayStation 3. Posiadacze tej platformy sprzętowej do tej pory nie otrzymali żadnego rozszerzenia, podczas gdy użytkownicy Xboksa 360 i PC mogą już zakupić dwa DLC – Dawnguard oraz Hearthfire.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard - Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Heroes & Generals) 8/11/12 - wiadomość - 2012-11-08
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Origin

Firma Electronic Arts ujawniła zmiany, jakie zostaną wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji usługi cyfrowej dystrybucji Origin. Użytkownicy platformy będą mogli połączyć swój profil z kontem w serwisie Twitch.TV, umożliwiającym prowadzenie nagrań na żywo. Oprócz tego wdrożona zostanie opcja dodania do biblioteki gier niezakupionych w usłudze Origin, co pozwoli na korzystanie z opcji nagrań na żywo z poziomu platformy w niemal każdej grze. Szczegóły na temat zbliżającej się aktualizacji znajdziecie pod tym adresem.

Metal Gear Solid 4: 25th Anniversary Edition

Sklep internetowy Zavvi.com umieścił w swojej ofercie grę Metal Gear Solid 4: 25th Anniversary Edition. Produkt miałby ukazać się na rynku 30 listopada bieżącego roku w cenie 14,95 funtów (ok. 78 złotych). Firma Konami do tej pory nie potwierdziła istnienia tego typu wydania czwartej części popularnej serii skradanek. Nie wiadomo więc, czym miałoby różnić się od premierowej edycji Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

World of Warcraft

Czerwony Krzyż wraz z firmą Blizzard zorganizuje akcję charytatywną w grze World of Warcraft, mającą na celu zbiórkę funduszy dla rodzin poszkodowanych w czasie huraganu Sandy, który spustoszył m.in. Karaiby i wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Jeszcze w tym roku w sklepie Pet Store pojawi się Cinder Kitten – pet warty 10 euro (ok. 42 złotych). Dochód z jego sprzedaży zostanie w całości przekazany na pomoc ofiarom wspomnianego kataklizmu. Więcej szczegółów na temat akcji twórcy ujawnią w nadchodzących tygodniach.

Cinder Kitten - Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Heroes & Generals) 8/11/12 - wiadomość - 2012-11-08
Cinder Kitten

Sir, You Are Being Hunted

Studio Big Robot za pośrednictwem serwisu Kickstarter uzbierało kwotę 40 tysięcy funtów potrzebną do sfinalizowania produkcji gry Sir, You Are Being Hunted. W chwili pisania tej wiadomości przekroczono granicę 46 tysięcy funtów, a do końca akcji pozostały jeszcze 23 dni. Sir, You Are Being Hunted zadebiutuje w lipcu 2013 roku na PC.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: