Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sugar Cube: Bittersweet Factory (PC)
OkładkaSugar Cube: Bittersweet Factory (PC)

Sugar Cube: Bittersweet Factory PC

Dwuwymiarowa platformówka utrzymana w cukierkowej stylistyce. Wcielamy się w tytułową kostkę cukru i próbujemy uciec z fabryki, żeby nie zostać wykorzystanym do produkcji ciasteczek.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sugar Cube: Bittersweet Factory Premiera PC

25lutego2012

producent: Turtle Cream wydawca: Turtle Cream

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sugar Cube: Bittersweet Factory

Trine

Super Meat Boy

Toki Tori 2+

Sugar Cube: Bittersweet Factory to niezależna produkcja stworzona przez studio Turtle Cream. Tytuł ten jest dwuwymiarową platformówką z akcją ukazaną z boku. Tak jak w klasycznych produkcjach z tego gatunku poruszamy się w prawą stronę próbując unikać spadnięcia w przepaść czy nabicia się na ostre kolce. Główną bohaterką gry jest kostka cukru, która trafia do kolejnych fabryk zajmujących się produkcją słodyczy. Naszym zadaniem jest pokonanie dziewięćdziesięciu poziomów podzielonych na pięć „światów” i w efekcie wydostanie się na wolność.

Głównym elementem zabawy wpływającym na oryginalność tej produkcji jest aura unosząca się wokół kostki cukru. Dzięki niej znajdujące się w pobliżu kwadratowe kafelki odwracają się i ukazują inną rzeczywistość. Przykładowo, gdy wskakujemy na jakąś platformę, to w wyniku oddziaływania aury może ona zniknąć lub zamienić się w kładkę pokrytą śmiertelnie niebezpiecznymi kolcami. Ponowny kontakt z danym obszarem powoduje przywrócenie jego pierwotnej wersji.

Oprócz nieprzyjaznego środowiska musimy zmierzyć się również z nietuzinkowymi przeciwnikami. Zgodnie z duchem obowiązującej stylistyki są to przede wszystkim różnego rodzaju słodycze: żelki, babeczki, kruche ciasteczka czy czekoladowe kolce.

Oprawa graficzna gry Sugar Cube: Bittersweet Factory jest utrzymana w cukierkowej kolorystyce. Dominują pastelowe barwy zależne od aktualnie pokonywanej fabryki. W grze występują również kreskówkowe scenki wideo.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sugar Cube: Bittersweet Factory: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sugar Cube: Bittersweet Factory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 180 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7