Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2012, 18:00

autor: Aver

Star Wars: The Old Republic w formacie free-to-play od przyszłego tygodnia

Studio BioWare poinformowało, że gra MMO Star Wars: The Old Republic od przyszłego tygodnia będzie dostępna w formacie free-to-play. Przejście na nowy model biznesowy nastąpi jednocześnie we wszystkich regionach 15 listopada.

15 listopada SW:TOR przejdzie na format free-to-play - Star Wars: The Old Republic w formacie free-to-play od przyszłego tygodnia - wiadomość - 2012-11-08
15 listopada SW:TOR przejdzie na format free-to-play
SW:TOR w formacie free-to-play
  • Zmianę modelu biznesowego zapowiedziano pod koniec lipca;
  • Wiązało się to z obniżką sugerowanej ceny gry;
  • Niedawno poznaliśmy ograniczenia SW:TOR w wersji free-to-play.

Firma BioWare poinformowała, że gra MMO w uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa (od niedawna będącego własnością koncernu Disney) – Star Wars: The Old Republic – w przyszłym tygodniu, a konkretnie 15 listopada, przejdzie na model free-to-play. Tym samym zakończy się proces zmiany modelu biznesowego, zapoczątkowany pod koniec lipca. Tego samego dnia zostanie wydana aktualizacja 1.5.

Opcja free-to-play zostanie wprowadzona we wszystkich regionach w tym samym czasie. Tym samym miłośnicy produkcji MMO i Gwiezdnych Wojen będą mogli bawić się za darmo w tytuł BioWare do 50. poziomu doświadczenia, choć z pewnymi ograniczeniami.

W grze pojawi się opcja płacenia monetami kartelu (ang. Cartel Coins) w przeznaczonym do tego sklepie (ang. Cartel Market). Osoby, które zdecydują się na kontynuowanie płacenia abonamentu lub wniosły już opłatę za obecny miesiąc otrzymają określoną ilość nowej waluty (przeliczniki są dostępne na oficjalnej stronie gry), jednorazową premię w wysokości 250 monet oraz status „wyjątkowego gracza”.

Ponadto osobom, które zdecydują się na powrót do świata The Old Republic do 20 grudnia, zostanie przydzielona liczba monet kartelu równa czasowi gry, jaki opłacili w ramach abonamentu przed 15 listopada 2012 roku. Więcej szczegółow można znaleźć na oficjalnej stronie tytułu.

Przejście gry studia BioWare na model free-to-play jest jedną z jej ostatnich szans na zwiększenie liczby graczy, których liczba na początku sierpnia spadła poniżej 500 tysięcy. Pomimo organizowania darmowych weekendów, udostępnienia darmowej wersji próbnej oraz wprowadzania kolejnych aktualizacji i nowych funkcji, produkcji MMO w świecie Gwiezdnych Wojen nigdy nie udało się zdobyć wystarczająco dużej liczby wiernych fanów, aby konkretnie zagrozić liderom rynku masowych gier sieciowych.