Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 14:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Legend of Grimrock, Mass Effect 3, War of the Roses) 4/10/12

Dziś piszemy m.in. o premierze edytora poziomów do Legend of Grimrock, weekendowej akcji w Mass Effect 3, zespole deweloperskim rozwijającym markę War of the Roses, a także dodatkowej zawartości w grze Star Wars: The Old Republic. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Starpoint Gemini

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Starpoint Gemini. Dzieło studia Little Green Men możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 6,45 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Frostbite

Studio EA DICE zatrudni dewelopera ds. mobilnego oprogramowania, który pomoże w przeniesieniu silnika Frostbite na platformy mobilne. Odpowiedni kandydat powinien legitymować się doświadczeniem z „przynajmniej jednym systemem operacyjnym na przenośne urządzenia, takim jak iOS lub Android”. Firma Electronic Arts do tej pory nie potwierdziła, jakoby silnik Frostbite miał zmierzać na platformy mobilne. Jego druga generacja jest wykorzystywana przez wiele gier komputerowych i konsolowych, takich jak Battlefield 3, Medal of Honor: Warfighter, czy Dragon Age III: Inquisition.

Legend of Grimrock

Studio Almost Human udostępnia dzisiaj posiadaczom gry Legend of Grimrock oficjalny edytor poziomów, o którym mówiło się od jakiegoś czasu. Program pozwala na tworzenie własnych lochów, modyfikowanie ich wyglądu, dodawanie przeciwników, czy przygotowywanie podstawowych skryptów.

War of the Roses

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że uruchomiono zespół deweloperski w całości poświęcony marce War of the Roses, prowadzony przez producenta wykonawczego Gordona Van Dyke’a. Studio będzie odpowiedzialne za wspieranie gry, wypuszczanie kolejnych aktualizacji i dodatkowej zawartości dla jej posiadaczy. Ponieważ w informacji prasowej pojawia się określenie „marka”, nie jest wykluczone, że pierwowzór w przyszłości doczeka się kontynuacji.

Make Something Unreal Live 2013

Firma Epic Games rozpoczęła tegoroczną edycję konkursu Make Something Unreal. Zadaniem uczestników jest stworzenie gry na PC z wykorzystaniem darmowego zestawu narzędzi Unreal Development Kit. Tematem przewodnim produkcji ma być Prawo Mendla, opisujące reguły przekazywania cech dziedzicznych. Nagrodą główną w konkursie jest komercyjna licencja na silnik Unreal Engine 4 z możliwością stworzenia gry na PC rozprowadzanej drogą cyfrowej dystrybucji. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 listopada – wcześniej warto zapoznać się z tym dokumentem.

iPad

Serwis Wall Street Journal poinformował, że rozpoczęto masową produkcję komponentów do pomniejszonego iPada. Redaktorzy Wall Street Journal powołują się na zaufane źródła wśród osób biorących udział w tworzeniu wspomnianych komponentów. Urządzenie nazywane potocznie iPad mini nie zostało do tej pory oficjalnie zapowiedziane, choć plotki mówią, że do stosownej prezentacji ma dojść w tym miesiącu na specjalnej konferencji firmy Apple.

Command & Conquer

Firma Electronic Arts rozpoczęła sprzedaż pakietu Command & Conquer: The Ultimate Collection, w skład którego wchodzi 17 odsłon popularnej serii gier strategicznych. Ich pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Premiera w Wielkiej Brytanii nastąpi jutro – zamówienia można składać na edycję cyfrową lub pudełkową (w której jednak znajduje się wyłącznie kartka z kodem do wykorzystania w usłudze Origin). Cena zestawu to 24,99 funty (ok. 129 złotych). Wszystkie produkcje zostały dostosowane do działania na pecetach z najnowszymi systemami operacyjnymi.

Star Wars: The Old Republic

Fani gry Star Wars: The Old Republic opublikowali na oficjalnym forum zestawienie dodatkowej zawartości, która miałaby w przyszłości pojawić się w produkcji studia BioWare. Mowa m.in. o nowym bossie Dreadtooth, kolejnym towarzyszu, a także dodatkowych misjach, petach oraz mountach. Informacje na temat tej zawartości są podobno ukryte w plikach wprowadzonych w ostatniej aktualizacji 1.4.

Minecraft: The Story of Mojang

Zespół 2 Player Productions poinformował, że 7 grudnia bieżącego roku planuje wydać film dokumentalny Minecraft: The Story of Mojang, choć nie jest to jeszcze oficjalny termin. Produkcję będzie można dostać zarówno w wersji cyfrowej, jak i na płycie DVD. Dokument przeniesie nas do 2011 roku, kiedy to Markus „Notch” Persson, założyciel studia Mojang, odniósł gigantyczny sukces wraz z grą Minecraft. Zespół 2 Player Productions zdobył pieniądze (210 tysięcy dolarów, choć potrzeba było 150 tysięcy dolarów) na stworzenie filmu dokumentalnego za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Mass Effect 3

W dniach 5-7 października posiadacze gry Mass Effect 3 w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 będą mogli wziąć udział w akcji o nazwie Operation: Overdrive. Jeśli drużyna przetrwa dziesięć fal na jakimkolwiek poziomie trudności w czasie poniżej 20 minut, wtedy jej członkowie otrzymają pakiet Commendation Pack o jeszcze nieznanej zawartości. Z kolei, gdy ogólna liczba odpartych fal przeciwników dobije do 200 tysięcy, wszyscy gracze wzbogacą się o zestaw Victory Pack.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: