Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Nyrthos (WWW)

Nyrthos WWW

Gra przeglądarkowa z gatunku action RPG inspirowana kultową serią Diablo, przygotowana przez niezależne czeskie studio BeerDeer. Akcja Nyrthos osadzona jest w krainie fantasy, stojącej na progu wielkiej wojny z armiami Ciemności.

RPG | fantasy | RPG akcji

WWW
Okładka Nyrthos (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nyrthos jest dziełem niewielkiego, czeskiego studia deweloperskiego BeerDeer, utworzonego przez Martina Jelinka i Martin Pivko – prawdziwych weteranów w dziedzinie produkcji gier przeglądarkowych, bazujących na technologii flash. W trakcie prac twórcy inspirowali się klasycznymi tytułami z gatunku action-RPG, w tym kultową serią Diablo.

Akcja gry osadzona została w tytułowej krainie Nyrthos, której zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Od wschodu nadciągają siły Ciemności i mieszkańcy fantastycznego świata szykują się do zapowiedzianej wiele wieków wcześniej wielkiej wojny. Nikt jednak nie wie, z kim przyjdzie im się zmierzyć.

Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który stara się powstrzymać inwazję zła, a przy okazji zdobyć sławę i bogactwo. Jak przystało na grę action-RPG w klimatach fantasy, postać może władać magią i mieczem, rozwijać swoje umiejętności, zmieniać i ulepszać wyposażenie, przeczesywać lochy w poszukiwaniu skarbów i toczyć setki pojedynków z mniej lub bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Twórcy dołożyli starań, by świat Nyrthos zmieniał się zależnie od dokonań gracza. W trakcie zabawy pojawiają się więc nowe lokacje, przeciwnicy i zadania do wykonania. W wolnych od przygód chwilach bohater może także kupić nieruchomość, założyć własną wioskę i zarządzać nią.

Poza klasyczną kampanią single player Nyrthos oferuje m.in. tryb zmagań na arenie. Walcząc z setkami nacierających wrogów, bohaterowie mogą zdobyć dodatkowe punkty honoru i szybko poprawić swoją lokatę w sieciowych rankingach.

Za mechanikę i stronę wizualną gry odpowiada autorski silnik studia BeerDeer. Dzięki zastosowaniu rzutu izometrycznego, dwuwymiarowa grafika Nyrthos przywodzi na myśl kultowe gry RPG z końca XX wieku. Również system sterowania postacią i podstawowe elementy rozgrywki powinny przypaść do gustu fanom retro-grania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nyrthos

odpowiednia dla każdego wieku

Pojawił się zwiastun Nyrthos – gry RPG akcji wzorowanej na Diablo i Gothicu
Pojawił się zwiastun Nyrthos – gry RPG akcji wzorowanej na Diablo i Gothicu

wiadomość1 października 2012

Niezależne, czeskie studio BeerDeer Games udostępniło krótki zwiastun gry Nyrthos – debiutanckiej produkcji na PC, Mac oraz systemy Android i iOS, będącej tytułem RPG akcji łączącym klasyczne rozwiązania z serii Diablo i Gothic z nowatorskimi elementami innych gatunków.