Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2012, 17:35

autor: Aver

Pojawił się zwiastun Nyrthos – gry RPG akcji wzorowanej na Diablo i Gothicu

Niezależne, czeskie studio BeerDeer Games udostępniło krótki zwiastun gry Nyrthos – debiutanckiej produkcji na PC, Mac oraz systemy Android i iOS, będącej tytułem RPG akcji łączącym klasyczne rozwiązania z serii Diablo i Gothic z nowatorskimi elementami innych gatunków.

Pojawił się zwiastun Nyrthos – gry RPG akcji wzorowanej na Diablo i Gothicu - ilustracja #1
Mapa świata Nyrthos

Niezależne studio BeerDeer Games, założone w 2011 roku w Pradze, udostępniło pierwszy zwiastun swojej debiutanckiej gry RPG akcji – Nyrthos, będący zarazem zapowiedzią nadchodzącej premiery wczesnej wersji alfa, którą mogą otrzymać nabywcy pre-ordera.

Twórcy określają Nyrthos jako połączenie elementów gier z serii Diablo i Gothic z rozwiązaniami znanymi z innych gatunków, jak na przykład strategii. Patrząc na pierwsze fragmenty rozgrywki trudno także nie mieć skojarzeń z inną produkcją naszych południowych sąsiadów – Inquisitor.

Na oficjalnej stronie tytułu możemy wyczytać, że u sedna Nyrthos leży „zabijanie potworów, zdobywanie poziomów, zdolności i przedmiotów”. Jednocześnie gra umożliwi m.in. wznoszenie budynków, zarządzanie zasobami, a jego świat ma nieustannie się powiększać, zmieniać i rozwijać wraz z decyzjami gracza. Produkcja ma zawierać zaawansowany system pogodowy, który będzie miał konkretny wpływ na rozgrywkę, warunkując na przykład pojawianie się niektórych potworów, rzeczy czy wydarzeń.

Pojawił się zwiastun Nyrthos – gry RPG akcji wzorowanej na Diablo i Gothicu - ilustracja #2
Screen z gry Nyrthos #1
Pojawił się zwiastun Nyrthos – gry RPG akcji wzorowanej na Diablo i Gothicu - ilustracja #3
Screen z gry Nyrthos #2

Początkowo Nyrthos powstawał w oparciu o technologię Flash, ale z czasem studio BeerDeer Games wzbogaciło silnik o narzędzia Stage 3D. Gra będzie oferowała tradycyjny rzut izometryczny z obfitującymi w szczegóły tłami. Na PC i Mac będzie tytułem przeglądarkowym.

Osoby zainteresowane udaniem się do świata Nyrthos i stawieniem czoła nadchodzącym od wschodu Ciemnościom mogą zakupić grę w przedsprzedaży na jej oficjalnej stronie za równowartość 9,99 dolarów (ok. 33 złote). W ten sposób już 31 października uzyskają dostęp do wczesnej wersji alfa i pomogą w jej tworzeniu. Jak na razie obsługiwane będą tylko platformy PC i Mac, a gra zaoferuje jedynie 15 poziomów pierwszego obszaru. Docelowo produkcja ma zadebiutować także na systemach Android i iOS.