Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Inquisitor (PC)

Inquisitor PC

Gra z gatunku action RPG z grafiką 2D i miejscem akcji ukazanym w rzucie izometrycznym inspirowana twórczością Umberto Eco, a konkretnie powieścią "Imię róży". Rozgrywkę urozmaicają elementy przygodówkowe w postaci rozbudowanych wątków detektywistycznych.

RPG | fantasy | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Inquisitor (PC)

producent: Wooden Dragon

wydawca: Cinemax

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2009

Inquisitor to stworzona przez czeski zespół Wooden Dragon gra z gatunku action RPG z grafiką 2D i miejscem akcji ukazanym w rzucie izometrycznym, inspirowana twórczością Umberto Eco („Imię róży”).

Fabuła gry przenosi nas w okres średniowiecza do fikcyjnej krainy targanej konfliktami pomiędzy walczącymi ze sobą nawzajem sektami heretyków, kościołem, szlachtą i rycerstwem. Jedynym rozwiązaniem mającym zakończyć ten niekorzystny stan rzeczy wydaje się być Święta Inkwizycja.

Swoją przygodę w Inquisitor rozpoczynamy od próby wykonania powierzonego nam przez nieznanego zleceniodawcę zadania rozwikłania sprawy straszliwych przestępstw dokonanych w jednym z granicznych miasteczek. Z czasem poznajemy coraz to nowe fakty, które ukazują nam ogrom konspiracji i korupcji, która ogarnęła krainę.

Pomimo, iż gra określana jest mianem action RPG, oprócz czystej akcji nie brakuje w niej innych elementów typowych dla klasycznych RPG czy też gier przygodowych z rozbudowanymi motywami detektywistycznymi. To czy uda nam się wypełnić główne zadanie gry, czyli odkryć, kto tak naprawdę pociąga za sznurki, nie zależy wyłącznie od tego jak sprawnie władamy orężem, ale również od jasności naszego umysłu, umiejętności łączenia faktów i logicznego myślenia.

  • Trzy postacie do wyboru: kapłan, paladyn oraz łotrzyk, każda z nich posiadająca unikalne umiejętności.
  • Fabuła inna dla każdej z dostępnych postaci, stwarzająca możliwość przeżycia za każdym razem całkowicie odmiennych przygód – na przykład osoba będąca wcześniej naszym sprzymierzeńcem może okazać się śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do Inquisitor

Wymagania wiekowe Inquisitor

12+

Wymagania sprzętowe Inquisitor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Inquisitor - mroczny oldschoolowy cRPG o krok od premiery
Inquisitor - mroczny oldschoolowy cRPG o krok od premiery

wiadomość8 września 2009

Cinemax (wydawca takich gier jak Necromania: Trap of Darkness i Deamonica) pokazał pierwszy trailer z Inquisitor, gry tworzonej od niemal 10 lat przez czeskie studio Wooden Dragon. Co ciekawe, ostatnie informacje na temat produkcji pochodzą sprzed 5 lat i wielu graczy zdążyło już pewnie zapomnieć o fakcie jej powstawania, a teraz dostajemy screeny, trailer i zapowiedź premiery, która czeka nas już w bardzo bliskiej przyszłości.