Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Dragon Age: Legends (WWW)
OkładkaDragon Age: Legends (WWW)

Dragon Age: Legends WWW

Gra akcji/cRPG osadzona w świecie znanym z gier z cyklu Dragon Age, zrealizowana w konwencji społecznościowej produkcji na portalu Facebook. Gra oferuje dwuwymiarową grafikę oraz turowy system walki, który kładzie silny nacisk na taktyczne aspekty potyczek.

RPG | fantasy | Facebook | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Age: Legends Premiera WWW

premiera światowa

16marca2011

Gra przestała działać

1czerwca2012

producent: BioWare wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Age: Legends to facebookowa gra RPG przygotowana przez studio EA2D i osadzona w słynnym uniwersum stworzonym przez BioWare. Jej akcja toczy się na krótko przed wydarzeniami w jakich uczestniczymy w Dragon Age II. Wcielamy się w rolę szarego strażnika, podopiecznego templariusza Ravi, a naszym zadaniem jest walka z demonami i mrocznymi pomiotami.

Gra oferuje dwuwymiarową, ale przy tym kolorową i dosyć atrakcyjną grafikę. Świat Dragon Age przemierzamy z poziomu mapy z zaznaczonymi ścieżkami. Podczas przeprawy niejednokrotnie trafiamy na przeciwników. Walka toczy się w systemie turowym i kładzie silny nacisk na taktyczne aspekty potyczek, zatem samo okładanie przeciwnika orężem nie wystarczy. Do zwycięstwa niezbędne jest umiejętne wykorzystywanie przeróżnych umiejętności i zaklęć zarówno bojowych jak i leczących. W trakcie zabawy możemy pomagać naszym sojusznikom, a także liczyć na ich wsparcie.

Wśród przeróżnych zadań i misji jakie przyjdzie nam wykonać, należy również znaleźć czas na rozwijanie naszego bohatera, który z każdym zabitym przeciwnikiem zdobywa punkty doświadczenia i kolejne poziomy, a wraz z nimi nowe umiejętności bojowe i czary. Ciekawym dodatkiem jest też zamek – możemy w nim zbudować różne warsztaty, produkujące przydatne przedmioty (np. mikstury leczące).

Dragon Age: Legends korzysta z wszelkich dobrodziejstw portalu społecznościowego, w ramach którego funkcjonuje. Możemy zatem do zabawy zapraszać znajomych z listy przyjaciół i wykorzystywać ich zarówno w walce, jak i szukać u nich wsparcia w ekonomicznych aspektach rozgrywki. W grze pojawiają się też liczne mikrotransacje – za drobne opłaty kupujemy dodatkowe punkty ruchu i przedmioty. Grając w Dragon Age: Legends można odblokować kilka broni i przedmiotów do gry Dragon Age II.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Age: Legends: 12+

Dragon Age: Legends Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 240 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7