Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Fortune Online (WWW)
OkładkaFortune Online (WWW)

Fortune Online WWW

Przeglądarkowe action-RPG autorów Jumpgate i LEGO Universe. Gra należy do kategorii hack-n-slash i zabawa polega głównie na mordowaniu hord potworów. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Akcji | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fortune Online Premiera WWW

anulowana

producent: Net Devil wydawca: Gazillion Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fortune Online

Ultima Online

RuneScape

Dragon Age: Legends

Serwery gry zostały zamknięte i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Fortune Online to dzieło specjalizującego się w gatunku Massive Multiplayer Online studia NetDevil (Lego Universe, Jumpgate: Evolution), należącego do firmy Gazillion. Tytuł łączy w sobie cechy klasycznych produkcji z gatunku action-RPG z zaletami technologii flash oraz rozbudowanymi opcjami społecznościowymi, typowymi dla gier sieciowych.

Akcja Fortune Online przenosi graczy do świata zwanego Alaros. Niegdyś rządziła nim Rada Smoków, zrodzonych z Pierwszej – pramatki wszystkich bogów. Część z nich, pod przywództwem Mir’Gotha, zbuntowała się i zawiązała Mroczny Pakt. Wywiązała się wojna, w czasie której wierne porządkowi zaprowadzonemu przez Pierwszą smoki poprowadziły armię złożoną z ludzi, elfów i krasnoludów do zwycięstwa. Mir'Goth został uwięziony, a jego hordy nieumarłych pokonane. Zapanował pokój. Z czasem smoki coraz rzadziej pojawiały się wśród mieszkańców Alaros, a ich siedziba - Wielka Twierdza - opustoszała. Mroczny Pakt nie został jednak całkowicie unicestwiony. Siły Mir'Gotha urosły w siłę i znów zagrażają światu. Garstka bohaterów przybyłych na wezwanie obrońców Twierdzy musi stawić czoła złu... Za rozbudowaną warstwę fabularną Fortune Online odpowiada Chris 'Ombwah' Holtorf. Jest on także autorem większości misji, które w grze otrzymują postaci kierowane przez graczy.

Wiele elementów rozgrywki w Fortune Online nawiązuje do klasyków gatunku action-RPG jak Diablo czy Sacred. Gra cechuje się intuicyjnie prostym systemem sterowania i czytelnym interfejsem. Gracze mają do wyboru kilka klas postaci, w tym wojownika, kapłankę i maga, z których każda posiada trzy specjalizacje. Bohaterów opisują cztery podstawowe współczynniki – siła, zdrowie, zręczność i umysł. Mają one wpływ na takie parametry jak zadawane obrażenia fizyczne i magiczne, obronę czy szansę trafienia. Innym ważnym elementem są punkty energii wydawane m.in. na nowe misje oraz przy przekraczaniu plansz. Ich pula regeneruje się podczas nieobecności w grze. Część lokacji w Fortune Online ma stały wygląd, inne natomiast generowane są losowo, co zapobiega powtarzalności. Gracze mogą też schodzić do instancjowanych lochów.

Podstawą zabawy jest walka z hordami potworów zamieszkującymi okolice Wielkiej Twierdzy. Kluczem do sukcesu jest korzystanie ze specjalnych umiejętności, które rozwijać można wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia. Większość pokonanych przeciwników pozostawia po sobie łup w postaci przedmiotów i monet. W grze pojawiają się setki broni, eliksirów i elementów zbroi, przy czym wiele z nich poza podstawowymi parametrami posiada specjalne bonusy.

Choć Fortune Online umożliwia rozgrywkę solową, w grze preferowane są kilkuosobowe drużyny postaci dysponujących wzajemnie uzupełniającymi się atutami (np. wojownik może związać przeciwników walką, kapłanka leczyć i wspomagać zaklęciami, a mag korzystać z czarów dystansowych). Siła i rodzaj przeciwników, a także zadania do wykonania zależne są od do poziomu bohatera/grupy.

Oprawa audio-wizualna FO stoi na wysokim, biorąc pod uwagę zastosowaną technologię, poziomie. Obraz w grze przedstawiony jest w klasycznym, dwuwymiarowym rzucie izometrycznym.

Jak przystało na produkcję MMO w Fortune Online nie brakuje szeregu opcji społecznościowych, włącznie z możliwością handlu między graczami, wewnętrznym chatem oraz pocztą. Model biznesowy gry opiera się na systemie mikropłatności. W praktyce oznacza to, że niektóre elementy (jak np. lepsze wyposażenie) dostępne są po uiszczeniu stosownej opłaty w sieciowym sklepiku.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fortune Online: 12+