Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2016, 11:28

autor: Entelarmer

Star Wars: The Old Republic z trialem dodatku Knights of the Fallen Empire

Studio BioWare świętuje pięciolecie gry Star Wars: The Old Republic. Z tej okazji udostępniono darmową wersję próbną dodatku Knights of the Fallen Empire, pozwalającą zapoznać się z pierwszym rozdziałem rozszerzenia.

Wczoraj zakończyła się tegoroczna edycja Star Wars Celebration – czterodniowej imprezy dla fanów Gwiezdnych wojen. Jak co roku, tak i teraz nie zabrakło informacji na temat przeróżnych dzieł na licencji kultowego uniwersum, wliczając w to MMORPG Star Wars: The Old Republic, które w tym roku świętuje swoje pięciolecie. Z tej okazji twórcy postanowili udostępnić za darmo pierwszy rozdział dodatku Knights of the Fallen EmpireThe Hunt (przypomnijmy – sama gra jest darmowa, ale za dodatki trzeba już zapłacić lub też wymagają one zakupienia subskrypcji). Wystarczy stworzyć konto SW: TOR, by móc rozpocząć zabawę jedną postacią na 60. poziomie doświadczenia, aczkolwiek bez możliwości jej awansowania. Oprócz tego twórcy zapowiedzieli kolejne duże rozszerzenie, zatytułowane Knights of the Eternal Throne. Niestety, nie podano żadnych szczegółów poza przybliżoną datą premiery (jesień 2016). Wiemy jedynie, że ma być ono „jednym z największych dodatków” od czasu premiery gry w 2011 roku i skupi się na narracji w stylu znanym z innych produkcji studia BioWare.

Mimo niezbyt obiecującego startu, po pięciu latach The Old Republic wciąż przyciąga nowych graczy. - Star Wars: The Old Republic z trialem dodatku Knights of the Fallen Empire - wiadomość - 2016-07-18
Mimo niezbyt obiecującego startu, po pięciu latach The Old Republic wciąż przyciąga nowych graczy.

Oprócz tego w sieci pojawił się nowy zwiastun gry z okazji wspomnianego Star Wars Celebration 2016, jak również widoczna poniżej infografika podsumowująca pięcioletnią historię SW: TOR. Gracze zdołali stworzyć ponad 87 milionów postaci, z którymi spędzili w grze ponad 1,5 miliarda godzin, a ich lojalność względem Jedi lub Sithów rozłożyła się niemal po równo - choć więcej walczyło po stronie Sithów, 53% wybrało w walce Jasną Stronę Mocy. Jeśli chodzi o środki transportu, tauntauny cieszyły się największą popularnością, w przeciwieństwie do najwyraźniej niezbyt lubianych maszyn kroczących.

Star Wars: The Old Republic to produkcja z gatunku MMORPG na licencji kultowych Gwiezdnych wojen. Gra została wydana w 2011 roku i początkowo opierała się na miesięcznych subskrypcjach, jednak z powodu niewielkiej popularności twórcy zdecydowali się na zmianę modelu biznesowego na free-to-play z opcjonalnym abonamentem i mikrotransakcjami. Zabieg ten przyczynił się do wyraźnego wzrostu popularności SW: TOR, co widać choćby po ciągłym rozwijaniu gry przez BioWare.