Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2012, 11:45

autor: Kono

Legend of Grimrock - pierwszy pokaz edytora poziomów

Deweloperzy ze studia Almost Human zaprezentowali edytor poziomów do gry Legend of Grimrock. Wszystko wskazuje na to, że narzędzie będzie intuicyjne i proste w obsłudze.

Legend of Grimrock - pierwszy pokaz edytora poziomów - ilustracja #1
Legend of Grimrock

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich domorosłych konstruktorów mrocznych lochów. Zespół deweloperski Almost Human udostępnił film poglądowy prezentujący edytor map do gry Legend of Grimrock.

W czasie ponad 8-minutowego materiału jeden z deweloperów omawia kilka podstawowych możliwości edytora poziomów do Legend of Grimrock. Film prezentuje budowę tuneli, dodawanie wrogów i przedmiotów oraz tworzenie podstawowych skryptów (łączenie zamka z drzwiami). Spore wrażenie robi możliwość podglądu i testowania tworzonego lochu „w locie” oraz łatwość i intuicyjność obsługi tego narzędzia.

Fińskie studio nie zdradziło, kiedy możemy spodziewać się opublikowania pełnej wersji edytora. Nie wiemy również, czy pozwoli on na dodawanie własnych przedmiotów i tekstur. Deweloperzy z Almost Human przemilczeli też integrację ze Steam Workshop. Na odpowiedzi na te palące pytania będzie musieli jeszcze trochę poczekać.

Legend of Grimrock to tzw. „dungeon crawler” autorstwa fińskiego studia Almost Human, czerpiący pełnymi garściami z takich klasyków jak Eye of the Beholder, Ultima Underworld czy Dungeon Master. Zadaniem graczy jest stworzenie drużyny i eksploracja tytułowej góry Grimrock. W czasie przygody musimy zmierzyć się zarówno z krwiożerczymi potworami, jak i interesującymi zagadkami.