Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might & Magic: Raiders (PC)

Might & Magic: Raiders PC

Planowane, lecz finalnie skasowane RPG akcji w modelu free-to-play, osadzone w realiach popularnej serii fantasy Might and Magic. Akcja tytułu osadzona została w czasach bezpośrednio poprzedzających Zaćmienie Krwawego Księżyca z gry Might and Magic: Heroes VI.

RPG | hack'and'slash | zagraj za darmo | sieciowe | MMO | RPG akcji

PC Windows
Okładka Might & Magic: Raiders (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic: Raiders to gra RPG akcji, wzorująca się na klasycznych hack’n’slashach w stylu serii Diablo lub Sacred oraz nawiązująca do serii Heroes of Might & Magic. Za jego stworzenie odpowiada chiński oddział firmy Ubistoft z Chengdu, znany choćby z gry Scott Pilgrim vs The World: The Game. Tytuł został zapowiedziany podczas targów gamescom w Kolonii w 2012 roku.

Might & Magic: Raiders przenosi nas w czasy bezpośrednio poprzedzające Zaćmienie Krwawego Księżyca znane z szóstej odsłony popularnej serii „Heroesów”. Główną sceną wydarzeń jest miasto Hammerfall, jedno z nadbrzeżnych Wolnych Miast na Wschodzie. To w nim jego założyciel, Douglas Hammer, złożył smocze kryształy, wykorzystywane przez smoczych rycerzy do tworzenia potężnych broni i artefaktów. Nadejście Zaćmienia powoduje inwazję Demonów, co z kolei rozpoczyna interwencję Świętego Imperium Sokoła. Jego władca chce przy tym posiąść wiedzę i zdolności krwawych kowali, rozpoczynając rebelię w Hammerfall. W Might & Magic: Raiders gracze wcielają się w Jeźdźców Ashanu i muszą wyruszyć na odsiecz miastu, odpierając przy tym kolejną inwazję demonów.

Twórcy postawiili przede wszystkim na dynamiczną zabawę drużynową. Gracze łączą się w maksymalnie czteroosobowe grupy i stawiają czoła niebezpiecznym demonom oraz potężnym bossom. Każdy zespołowy rajd trwa nie więcej niż 20 minut.Tytuł stawia także na dużą dowolność pod względem tworzenia i personalizowania postaci. Możemy wybrać jedną z czterech klas, z których każda dysponuje własnymi umiejętnościami i zdolnościami.

Z punktu widzenia oprawy audiowizualnej, gra przypomina serię Torchlight. Grafikę wyróżnia duża ilość szczegółów. Dźwięk i warstwa muzyczna stoją na wysokim poziomie, dobrze wkomponowując się w konflikt rozrywający świat Ashanu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Might & Magic: Raiders

Wymagania wiekowe Might & Magic: Raiders

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Might & Magic: Raiders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.87 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)
Might & Magic: Raiders - hack'n'slash w świecie siły i magii
Might & Magic: Raiders - hack'n'slash w świecie siły i magii

Przed premierą 15 sierpnia 2012, 15:35

Prezentowane dotychczas materiały pozwalają sądzić, że gra będzie bardzo kolorowa (a nawet wręcz „radosna”). Odpowiada za nią chiński oddział Ubisoftu, co doda produkcji charakterystycznego, zwiewnego charakteru. Osoby, którym nie przypadł do gustu mangowy design Clash of Heroes, nie powinny się jednak martwić – w Raiders nie spotkają raczej wielkookich dziewczynek z gigantycznymi mieczami. Stylistyka nawiąże bardziej do tego, co mogliśmy zobaczyć w Heroes VI – będzie więc barwnie, ale nie bajkowo.