Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2012, 15:41

autor: Aver

Zapowiedziano grę RPG akcji Might & Magic: Raiders

Firma Ubisoft zapowiedziała Might & Magic: Raiders, grę RPG akcji korzystającą z formatu free-to-play. Tytuł oferuje cztery klasy postaci, stawia na zabawę zespołową, a fabularnie plasuje się tuż przed wydarzeniami znanymi z Might & Magic: Heroes VI.

gPodczas trwających w Kolonii targów gamescom firma Ubisoft zapowiedziała grę RPG akcji osadzoną w uniwersum świata Ashan – Might & Magic: Raiders. Tytuł będzie dostępny w formacie free-to-play.

Zapowiedziano grę RPG akcji Might & Magic: Raiders - ilustracja #1

W grze wcielamy się w postać reprezentującą jedną z czterech klas, z których każda dysponuje własnymi umiejętnościami i zdolnościami. Twórcy stawiają przede wszystkim na zabawę drużynową. Gracze łączą się w maksymalnie czteroosobowe grupy i stawiają czoła niebezpiecznym demonom oraz potężnym bossom. Wśród głównych cech produkcji należy także wymienić szeroki wachlarz personalizacji i rozwoju stworzonej postaci oraz dynamizm rozgrywki – każdy zespołowy rajd ma trwać nie więcej niż 20 minut.

Z punktu widzenia fabuły, Might & Magic: Raiders przenosi nas w czasy bezpośrednio poprzedzające Zaćmienie Krwawego Księżyca znane z Might & Magic: Heroes VI. Główną sceną wydarzeń jest miasto Hammerfall, jedno z nadbrzeżnych Wolnych Miast na Wschodzie. To w nim jego założyciel, Douglas Hammer, złożył smocze kryształy, wykorzystywane przez smoczych rycerzy do tworzenia potężnych broni i artefaktów. Nadejście Zaćmienia powoduje inwazję Demonów, co z kolei rozpoczyna interwencję Świętego Imperium Sokoła. Jego władca chce przy tym posiąść wiedzę i zdolności krwawych kowali, rozpoczynając rebelię w Hammerfall. W Might & Magic: Raiders gracze wcielają się w Jeźdźców Ashanu i muszą wyruszyć na odsiecz miastu, odpierając przy tym kolejną inwazję demonów.

Tytuł tworzy chińskie studio Ubisoft Chengdu. Premiera na PC planowana jest na 2013 rok.