Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ancient Spirits: Columbus’ Legacy (PC)
OkładkaAncient Spirits: Columbus’ Legacy (PC)

Ancient Spirits: Columbus’ Legacy PC

Ancient Spirits: Columbus’ Legacy to gra przygodowa wzbogacona o zagadki typu „ukryte przedmioty”, za której powstanie odpowiada niemieckie studio Cerasus Media.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ancient Spirits: Columbus’ Legacy Premiera PC

22grudnia2010

producent: Cerasus Media wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ancient Spirits: Columbus’ Legacy to propozycja ekipy deweloperskiej niemieckiego studia Cerasus Media skierowana do miłośników opowieści o duchach i zarazem fanów gier z rodzaju „ukryte przedmioty”.

Akcja gry osadzona została w roku 1953. U brzegu opuszczonej, rybackiej wioski niespodziewanie pojawia się XV-wieczny galeon. Żaglowiec, który był zaginionym okrętem flagowym we flotylli Krzysztofa Kolumba wzbudza wielką sensację w światku archeologów. Legenda głosi, że nad statkiem wisi klątwa. Na domiar złego naukowcy, którzy podejmują się zbadania jednostki, giną w tajemniczych okolicznościach. Niepomny zagrożenia profesor MacNamara postanawia odkryć tajemnicę z przeszłości, ale i on umiera. Jego asystentka - Virginia Carter chce rozwikłać zagadkę śmierci przełożonego.

Gracz, który kieruje poczynaniami Virginii, musi zmierzyć się z kilkudziesięcioma zagadkami typu „hidden objects” (ukryte przedmioty). Odwiedzając kolejne lokacje należy w wyznaczonym limicie czasu odnaleźć wskazane przedmioty. Zabawę utrudnia fakt, że często są one doskonale wkomponowane w otoczenie, a tym samym trudne do zauważenia. Na tle konkurencyjnych produktów gra wyróżnia się zastosowaniem nietypowego mechanizmu rozglądania się w otoczeniu. Obraz można bowiem scrollować (przesuwać w poziomie), co w wielu przypadkach ułatwia dostrzeżenie ukrytych obiektów.

Ancient Spirits: Columbus’ Legacy odznacza się prostą, ale estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Grafika 2D bazuje na ręcznie rysowanych tłach. Nastrój tajemniczości podkreślany jest przez klimatyczną ścieżkę dźwiękową.

Ostatnia modyfikacja 3 października 2012

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ancient Spirits: Columbus’ Legacy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ancient Spirits: Columbus’ Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 152 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7