Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2012, 23:36

autor: Aver

Star Wars: The Old Republic od jesieni z opcją free-to-play

Koncern Electronic Arts ogłosił, że gra MMO w uniwersum Gwiezdnych Wojen od jesieni przejdzie na format free-to-play. Tytuł będzie oferował dwa sposoby rozgrywki – otwarty, oparty na abonamencie i darmowy, posiadający pewne ograniczenia.

Koncern Electronic Arts ogłosił, że na jesieni tego roku, w niecały rok po premierze, gra MMO studia BioWare Star Wars: The Old Republic dołączy do grona tytułów w formacie free-to-play. Dzięki tej decyzji możliwa będzie darmowa zabawa w tytuł osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen do osiągnięcia 50. poziomu. Wybierając tę opcję, gracze będą musieli liczyć się z pewnymi drobnymi ograniczeniami.

Star Wars: The Old Republic od jesieni w formacie free-to-play - ilustracja #1
Ancient Hypergate – zapowiedziana na sierpień nowa Strefa Wojny

Nadal będzie też możliwe płacenie abonamentu za rozgrywkę. W przypadku zdecydowania się na takie rozwiązanie, gracze uzyskają co miesiąc określoną liczbę Monet Kartelu [Cartel Coins], które pozwolą na zakupywanie lepszych przedmiotów oraz odblokowywanie dodatkowych funkcji. Nowa waluta zostanie wprowadzona do świata The Old Republic w momencie przejścia na format free-to-play lub krótko po nim. Co ciekawe, dotychczasowi abonenci mogą liczyć na specjalną premię nowej waluty oraz uzyskanie wyjątkowych przedmiotów (np. za każdy miesiąc subskrypcji lub zakupienie Edycji Kolekcjonerskiej). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie gry.

W ramach stopniowego przechodzenia na model free-to-play Star Wars: The Old Republic zostanie od sierpnia przeceniona i będzie kosztować 14,99 dolarów (ok. 50 zł). Na ten miesiąc twórcy zapowiadają również nową zawartość oraz zwiększenie częstotliwości, z jaką się ona pojawia.

Star Wars: The Old Republic od jesieni w formacie free-to-play - ilustracja #2
Tabela z premią Monet Kartelu dla dotychczasowych graczy

Odnosząc się do decyzji o przejściu na model free-to-play, Matthew Bromberg, szef BioWare Austin, powiedział:

Gracze chcą elastyczności i większej możliwości wyboru. Abonament stanowił dużą barierę dla wielu osób, które chciały stać się częścią świata The Old Republic.

Z kolei Jeff Hickman, główny producent tytułu, dodał, że autorzy „od początku słuchali sugestii fanów i […] starali się dopracowywać The Old Republic w zawrotnym tempie”. Decyzja o przejściu na model free-to-play ma według niego „otworzyć grę na wielu miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen, zwiększyć populację w poszczególnych światach i dodać kolorytu społeczności graczy”.

Na koniec warto wspomnieć o wypowiedzi szefa koncernu EA sprzed dwóch tygodni. W rozmowie z telewizją CNBC John Riccitiello stwierdził, że segment free-to-play „posiada niesamowitą moc” i koncern EA będzie starał się coraz bardziej wykorzystać jego potencjał. Dzisiejsza decyzja potwierdza ten fakt i ukazuje determinację firmy, aby zainteresować Star Wars: The Old Republic większą liczbę graczy.