Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2012, 10:30

autor: Muninn

Liczba subskrybentów Star Wars: The Old Republic spadła poniżej miliona

Firma Electronic Arts poinformowała, że liczba graczy płacących abonament za Star Wars: The Old Republic spadła poniżej miliona. Wiadomość została podana w kilka godzin po zapowiedzi przejścia gry na system free-to-play.

Pomimo działań mających na celu przyciągnięcie graczy do produkcji MMO Star Wars: The Old Republic, grono subskrybentów tytułu w dalszym ciągu się zmniejsza. Wydawca gry, firma Electronic Arts, poinformował, że liczba wielbicieli Gwiezdnych Wojen, płacących comiesięczny abonament, spadła poniżej miliona.

Liczba subskrybentów Star Wars: The Old Republic spadła poniżej miliona - ilustracja #1
Star Wars: The Old Republic

W marcu informowaliśmy, że Star Wars: The Old Republic posiada 1,7 miliona aktywnych graczy. Kilka miesięcy później produkcja miała już 400 tysięcy subskrybentów mniej, a ze studia BioWare Austin (zespołu twórców gry) zwolniono część ekipy odpowiedzialnej za ten tytuł. Kilka godzin po zapowiedzeniu przejścia SW:TOR na system free-to-play, koncern Electronic Arts podał do wiadomości, że liczba graczy spadła poniżej miliona. Wydawca podkreśla, że liczba subskrybentów wciąż „przekracza 500 tysięcy”.

Działania twórców Star Wars: The Old Republic, mające na celu zahamowanie procesu ciągłego spadku zainteresowania tytułem, nie pomogły w utrzymaniu graczy na dłużej. Jak widać, ani darmowe weekendy z grą, ani udostępnienie bezpłatnej wersji próbnej nie przyniosły żadnych widocznych efektów i nie zapobiegły zmniejszeniu liczby subskrybentów.

  1. Recenzja gry Star Wars: The Old Republic
  2. Oficjalna strona gry Star Wars: The Old Republic
  3. Materiały o grze Star Wars: The Old Republic na serwisie tvgry.pl
  4. Artykuły na temat Star War: The Old Republic