Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2014, 18:46

autor: qjin

GTA V na PC – pre-ordery w sklepie Elgiganten jednak nie ruszyły

Zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, dzisiaj jeden z nordyckich sklepów internetowych z grami wideo miał przyjmować zamówienia przedpremierowe na pecetową wersję jednej z najlepszych produkcji konsolowych minionego roku – GTA V. Tak się jednak nie stało i termin uruchomienia przedsprzedaży został odwleczony oficjalnie przez przedstawiciela Elgiganten. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie komputerowej wersji Grand Theft Auto V, ale wszyscy spodziewamy się, że Rockstar uczyni to prędzej czy później.

Jeszcze nie nadszedł czas GTA V na PC - GTA V na PC – pre-ordery w sklepie Elgiganten jednak nie ruszyły  - wiadomość - 2014-01-31
Jeszcze nie nadszedł czas GTA V na PC

Wczoraj portal Gamereactor ujawnił, że jeden z nordyckich sklepów, Elgiganten, pozwoli dzisiaj konsumentom na złożenie zamówienia przedpremierowego na grę Grand Theft Auto V. Jak można było śmiało założyć, przyjmowanie pre-orderów nie miało być wcale równoznaczne z oficjalną zapowiedzią wersji PC ostatniej sandboksowej produkcji firmy Rockstar Games, ale być może poznalibyśmy nowe szczegóły na temat daty premiery. Nic takiego jednak się nie wydarzyło – przedstawiciel firmy napisał na profilu facebookowym Elgiganten, że przeprasza za wprowadzenie w błąd i poinformuje o ewentualnym wydaniu GTA V na PC tak szybko, jak to możliwe. Wygląda na to, że sklep chciał narobić wokół siebie szumu, wszak uruchomienie przedsprzedaży gry studia Rockstar nie jest niczym nadzwyczajnym – wielokrotnie oferta pojawiała się chociażby w sklepach sieci Amazon, w tym nawet ostatnio.

W związku z tym nic nie zmieniło się w kwestii ewentualnej premiery GTA V na komputerach osobistych. Firma Rockstar Games milczy jak zaklęta, mimo że w ostatnim czasie nagromadziło się bardzo dużo plotek. Wystarczy przypomnieć, że na początku stycznia internet obiegła wieść o rzekomym filmiku z wersji pecetowej piątej odsłony sandboksowej serii Grand Theft Auto, niewiele później odnotowano profil gry w sterownikach AMD Catalyst 13.30 Beta oraz w sieci pojawiły się dzienniki błędów wczesnej wersji produkcji. Co będzie kolejne? Zapewne doczekamy się jeszcze niejednego wycieku, zanim dojdzie do oficjalnej zapowiedzi.

GTA V zadebiutowało 17 września 2013 roku tylko na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, ale, jak każda pełnoprawna odsłona serii, prędzej czy później powinno pojawić na PC. Według najnowszych doniesień wersja na „blaszaki” może wyjść w połowie marca 2014 roku, ale biorąc pod uwagę, że zbliżamy się do tego terminu, staje się to wręcz nieprawdopodobne. Możliwe, że do tego czasu Rockstar potwierdzi wyłącznie istnienie GTA V na PC czy konsole nowej generacji, a sam tytuł trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku – może w okolicach pierwszej rocznicy? Pożyjemy, zobaczymy.