Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 11:15

autor: Sarge

State of Decay - terminy wydania DLC Breakdown na Xboksie 360 i PC

Na oficjalnej stronie internetowej studia Undead Labs pojawiły się dokładne informacje na temat wydania dodatku DLC Breakdown do gry State of Decay na Xboksie 360 i PC. Konsolowcy otrzymają rozszerzenie wprowadzające tryb sandboksowy prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Studio Undead Labs ujawniło na oficjalnej stronie internetowej plany wydania dodatku DLC Breakdown do gry State of Decay na Xboksie 360 i PC. Użytkownicy komputerów osobistych na premierę rozszerzenia poczekają trochę dłużej.

Dodatek DLC został oddany firmie Microsoft do procesu certyfikacji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem twórców, to Breakdown ukaże się pod koniec października w usłudze Xbox Live. Termin może się jednak opóźnić, jeśli amerykański koncern wykryje rażące błędy lub dopatrzy się innych problemów uniemożliwiających debiut rozszerzenia w tym miesiącu. Wszystko wskazuje na to, że DLC zostanie udostępnione za darmo, choć to nie zostało jeszcze ostatecznie wyjaśnione.

Dodatek DLC Breakdown pomoże wydłużyć żywotność gry State of Decay - State of Decay - terminy wydania DLC Breakdown na Xboksie 360 i PC - wiadomość - 2013-10-08
Dodatek DLC Breakdown pomoże wydłużyć żywotność gry State of Decay

Niestety, posiadacze pecetów na premierę dodatku DLC będą musieli poczekać nieco dłużej. Twórcy chcą najpierw wydać pełną wersję gry na PC i dopiero wtedy będą w stanie dostarczyć Breakdown na tej platformie sprzętowej. W tej chwili State of Decay znajduje się w sprzedaży w serwisie Steam tylko w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”. Końcowy produkt powinien zostać wydany przed końcem bieżącego roku.

Przypomnijmy, że dodatek DLC Breakdown wprowadzi do gry specjalny tryb, w którym zabawa będzie mogła być kontynuowana niemalże w nieskończoność. Rozgrywkę rozpoczniemy w otwartym świecie znanym z kampanii, osiedlimy się w wybranym miejscu, rozbudujemy własną społeczność i zabierzemy się za zbieranie zapasów. Gdy jednak mapa zostanie przez nas wyczyszczona z przydatnych zasobów, pojawi się możliwość przeniesienia się do „nowej-starej lokacji”. Tak naprawdę będzie to dokładnie ten sam świat, tyle że z odnowionymi zapasami i wyższym poziomem trudności (więcej zombiaków i ich większa wytrzymałość).

State of Decay to trzecioosobowa gra akcji dla jednego gracza z zombie w roli głównych przeciwników, która wcześniej była znana pod roboczym tytułem Class3. Trafiamy do rozległego, otwartego świata z dużą liczbą zadań do wykonania. Na swojej drodze spotykamy zombie, które opanowały tutejszą okolicę. Aby przetrwać w tym środowisku, musimy osiedlić się w wybranym miejscu z innymi postaciami i rozbudowywać „bazę”, zbierać zapasy oraz cały czas dbać o rozwój swojej małej społeczności.