Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2012, 10:40

autor: DogGhost

Gra o zombie Class3 trafi na pecety

Twórcy gry Class3 zapowiedzieli, że długo oczekiwana produkcja o zombie na silniku CryEngine 3 pojawi się na pecetach wkrótce po premierze konsolowej wersji.

Studio Undead Labs ogłosiło, że ich najnowsza produkcja o zombie, Class3, ukaże się również na pecetach. Początkowo tytuł miał trafić tylko do posiadaczy konsoli firmy Microsoft w ramach usługi Xbox Live Arcade. Niestety, w dalszym ciągu nie znamy daty premiery, choć twórcy zapewniają, że konwersja ukaże się wkrótce po debiucie pierwowzoru.

Gra o zombie Class3 trafi na pecety - ilustracja #1
Efekt zmiennych pór dnia w grze Class3

Przedstawiciele studia Undead Labs twierdzą, że byli pod wrażeniem liczby wątków i postów na forach internetowych, otrzymanych e-maili oraz nadesłanych gołębi pocztowych z błaganiami o pecetową wersję postapokaliptycznej produkcji i ostatecznie ulegli tym prośbom. Oto jak uzasadniają swoją decyzję:

”Teraz, gdy ukończyliśmy podstawową fazę produkcji i skupiamy się na ostatnich szlifach gry, przyjrzeliśmy się dostępnym opcjom. Naszym głównym priorytetem było niedopuszczenie do przesunięcia daty premiery w usłudze XBLA. Doszliśmy do wniosku, że możemy wypuścić pecetową wersję niedługo po konsolowej, bez zaburzenia harmonogramu procesu produkcyjnego.”

W podjęciu decyzji o stworzeniu konwersji na blaszaki z pewnością pomogło wsparcie ze strony wydawcy. Firma Microsoft Game Studios w pełni zaakceptowała ten pomysł i dała zielone światło na jego realizację. Twórcy podkreślają, że gra jest przygotowywana z myślą o konsoli Xbox 360 i wylegiwaniu się na kanapie z nogami w górze, więc prawdopodobnie nie obejdzie się bez pada także w przypadku pecetowej odsłony.

Class3 to gra akcji, w której obserwujemy rozgrywkę z widoku TPP. Samotnie lub w kooperacji z innym graczem przemierzamy otwarty, postapokaliptyczny świat, w którym ulice opanowały hordy zombie. Produkcja studia Undead Labs zaoferuje dużą dawkę brutalności i klimat osaczenia. Choć tytuł ten jest tworzony z myślą o platformie Xbox Live Arcade, to prezentuje się bardzo dobrze od strony graficznej za sprawą zaawansowanego silnika CryEngine 3. W dalszym ciągu nie znamy daty premiery tego tytułu.