Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2014, 21:49

autor: Renox

State of Decay – sprzedano 2 miliony egzemplarzy gry

Studio Undead Labs ujawniło, że jak dotąd udało się mu sprzedać 2 miliony egzemplarzy gry State of Decay. Liczba ta dotyczy kopii dostarczonych graczom za sprawą platformy Steam oraz Xbox Live Arcade (XBLA).

Sprzedano 2 miliony kopii State of Decay. - State of Decay – sprzedano 2 miliony egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-10-02
Sprzedano 2 miliony kopii State of Decay.

Niemal dokładnie rok temu ekipa ze studia Undead Labs miała spore powody do dumy. Wszystko to za sprawą opublikowanej wówczas informacji, zgodnie z którą osiągnięto wynik okrągłego miliona sprzedanych egzemplarzy gry State of Decay. Dzisiaj deweloperzy ujawnili na swojej stronie internetowej jeszcze bardziej imponujące statystyki. Okazuje się, że jak dotąd udało się im sprzedać 2 miliony kopii wspomnianego sandboksa. Dane te dotyczą wersji rozprowadzonych za sprawą platformy Steam oraz Xbox Live Arcade, i nie uwzględniają popularności, jaką cieszyły się wydane dotychczas dodatki DLC. Autorzy nie kryją zadowolenia, dziękując graczom za ogromny entuzjazm i wsparcie, jakiego od nich doświadczyli w ciągu ostatniego czasu.

„Brakuje właściwych słów, aby powiedzieć wam, jak wiele to dla nas znaczy. Zero marketingu, zero reklamowania się, tylko wy - grający, streamujący i szerzący informacje o grze. Urzeczywistniliście to. […] Dziękujemy.” – przyznają deweloperzy.

Producenci stwierdzili, że tak duże osiągnięcie wymaga stosownego uczczenia za sprawą „trwającej miesiąc uroczystości”. Szczegółów na razie nie ujawniono, jednak więcej informacji w tym kontekście mamy otrzymać za jakiś czas. Fanom pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość.

State of Decay to wydany w listopadzie ubiegłego roku sandbox, w którym walczymy o przetrwanie na obszarze ogarniętym przez plagę żywych trupów. Trzon rozgrywki stanowi tu utrzymanie się przy życiu, a także próba odbudowy społeczeństwa w opanowanym przez zombie świecie. Gra dostępna jest jak na razie w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360. Wiosną 2015 roku wydane zostanie State of Decay: Year-One Survival Edition – wersja stworzona z myślą o konsoli Xbox One. Zaoferuje ona między innymi rozdzielczość 1080p, a także wydane wcześniej dodatki - Breakdown oraz Lifeline.