Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2012, 10:52

autor: Aver

Zwiastun i screeny ze State of Decay, gry akcji o zombie znanej wcześniej jako Class3

Studio Undead Labs zaprezentowało nowe materiały ze State of Decay, wcześniej znanej jako Class3. Chodzi o sandboksową grę akcji rozgrywającą się podczas apokalipsy zombie. Tytuł trafi na PC i konsolę Xbox 360. Data premiery jest nieznana.

Na oficjalnej stronie studia Undead Labs pojawiły się materiały z „nowozapowiedzianej” gry State of Decay. Przypadnie ona do gustu osobom lubiącym gry akcji w konwencji apokalipsy zombie. Cudzysłów w pierwszym zdaniu jest nieprzypadkowy – projekt amerykańskiego studia wcześniej znany był pod nazwą Class3.

Zwiastun i screeny ze State of Decay, gry akcji o zombie znanej wcześniej jako Class3 - ilustracja #1
State of Decay, czyli Grand Theft Auto z zombiakami

Twórcy określają State of Decay jako „ambitną grę w realiach survival horroru i apokalipsy zombie, osadzoną w otwartym świecie”. Produkcja ma rozgrywać się w okresie, gdy kataklizm od dłuższego czasu stał się faktem, a resztki ludzkości muszą walczyć o przetrwanie.

Undead Labs obiecuje, że w grze przemierzymy bardzo rozległy świat, który ma zmieniać się w czasie rzeczywistym w oparciu o podejmowane przez nas decyzje. Tytuł ma cechować klimat osaczenia. Gracz będzie tworzyć i fortyfikować bezpieczne schronienia dla ocalałych z apokalipsy, zdobywać konieczne do przetrwania, rzadkie zasoby, a w końcu organizować zbrojne wypady przeciwko hordom zombie. Do tego celu ma wykorzystywać m.in. znajdowane pojazdy oraz broń zdobytą w opuszczonych posterunkach policji. Czyżby czekało nas Grand Theft Auto w realiach walki z truposzami?

Zwiastun i screeny ze State of Decay, gry akcji o zombie znanej wcześniej jako Class3 - ilustracja #2
Tym samolotem chyba nie polecimy...
Zwiastun i screeny ze State of Decay, gry akcji o zombie znanej wcześniej jako Class3 - ilustracja #3
Przydałby się ktoś z shotgunem

State of Decay zostanie wydane przez Microsoft Games na PC oraz konsolę Xbox 360. Produkcję napędza zmodyfikowana wersja silnika CryEngine 3. Więcej materiałów z gry można znaleźć na jej oficjalnej stronie. Data premiery tytułu pozostaje nieznana.

Zwiastun i screeny ze State of Decay, gry akcji o zombie znanej wcześniej jako Class3 - ilustracja #4
Kuzyn mutantów z gry RAGE