Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2012, 10:50

autor: Muninn

Metal Gear Solid 5 ukaże się latem przyszłego roku?

Aktor biorący udział w sesjach motion-capture zdradził, że Metal Gear Solid 5 najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku. Studio Kojima Productions nie podało oficjalnych informacji na temat daty premiery nowego tytułu.

Od pewnego czasu wiadomo, że studio Kojima Productions pracuje nad grą Metal Gear Solid 5. Kolejna odsłona znanej i popularnej serii Metal Gear Solid być może ukaże się na rynku latem przyszłego roku. Taką informację podał Erick Bossick, aktor biorący udział w sesjach motion-capture do „przyszłego Metal Gear”, tworzonego przez zespół Kojima Productions.

Metal Gear Solid 5 ukaże się latem przyszłego roku? - ilustracja #1
Czy kolejna część Metal Gear Solid ukaże się tego samego roku, co Revengeance?

W wywiadzie dla serwisu Silent Haven (strona z nim została potem usunięta) aktor wspomniał, że bierze udział w pracach nad następną edycją cyklu Metal Gear, które są jeszcze w bardzo wczesnej fazie:

Pracuję przy przyszłym Metal Gear, który ukaże się najwcześniej latem przyszłego roku. Biorę tylko udział w sesjach motion-capture. Mogę w 100% powiedzieć, że mój głos nie znajdzie się w grze. Nawet nie wiem, jaki jest tytuł produkcji, wszystko jest mocno utajone i czasem nawet nie znam całej historii sceny, w której gram, ponieważ chcą utrzymać to w tajemnicy.

Nie podano żadnych szczegółów na temat nowej produkcji, a Kojima Productions nie skomentowało jeszcze wypowiedzi aktora. Być może więcej informacji na temat gry zostanie przedstawionych na prezentacji silnika FOX engine, która odbędzie się 30 sierpnia.

Metal Gear Solid 5 ukaże się latem przyszłego roku? - ilustracja #2 Jeżeli wypowiedź aktora jest wiarygodna, to w 2013 roku otrzymamy dwie gry związane z uniwersum Metal Gear. Na 21 lutego zapowiedziane zostało wydanie slashera TPP Metal Gear Rising: Revengeance na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 (potem być może także na PC). Ten spin-off serii będzie opowiadać historię wojownika Raidena, rozgrywającą się w dziewięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam walczyć z cyborgami i robotami Desperado Enforcement LLC w nieokreślonym państwie afrykańskim, wyniszczonym wojna domową.

  1. Oficjalna strona Kojima Productions
  2. Oficjalna strona Metal Gear Solid

Ostatnia aktualizacja: 2012-08-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.