Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2012, 13:13

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Znamy datę premiery Metal Gear Rising: Revengeance

Według informacji podanych przez Konami, Metal Gear Rising: Revengeance pojawi się 21 lutego 2013 roku. Data premiery została ujawniona w rozszerzonej wersji trailera pokazanego wcześniej na tegorocznych targach E3.

Znamy datę premiery Metal Gear Rising: Revengeance - ilustracja #1
Raiden z Metal Gear Rising: Revengeance

Studio Konami ujawniło datę premiery spin-offa serii Metal Gear Solid. Metal Gear Rising: Revengeance ukaże się 21 lutego 2013 roku. Datę taką widać na końcu zwiastuna zaprezentowanego na targach gamescom 2012 (jest to rozszerzona wersja trailera pokazanego wcześniej na tegorocznym E3). Ojciec serii, Hideo Kojima, potwierdził tą informację publikując na swoim koncie na Twitterze takie oto zdjęcie:

Znamy datę premiery Metal Gear Rising: Revengeance - ilustracja #2
Zdjęcie z targów gamescom 2012 opublikowane na koncie Twitter Hideo Kojimy

Grywalna wersja Metal Gear Rising: Revengeance zostanie zaprezentowana na wrześniowych targach Eurogamer Expo w Londynie, gdzie pojawi się również sam Hideo Kojima. Gra wydana zostanie na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wyżej zwiastun:

Metal Gear Rising: Revengeance jest spin-offem serii Metal Gear Solid, nad którym pracuje studio PlatinumGames (twórcy m.in. Bayonetty i Vanquish). Gra skupia się na postaci Raidena, który dziesięć lat po zakończeniu Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots walczy z cyborgami i robotami Desperado Enforcement LLC. W przeciwieństwie do serii MGS, która jest skradanką, Metal Gear Rising: Revengeance to typowy slasher TPP. Nacisk położony został na dynamiczną, widowiskową walkę pełną zadawanych z chirurgiczną precyzją brutalnych cięć katany.