Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2012, 13:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Oficjalna prezentacja silnika Fox Engine już 30 sierpnia. Zapowiedź Metal Gear Solid 5 coraz bliżej?

Hideo Kojima potwierdził, że 30 sierpnia w Japonii dojdzie do oficjalnej prezentacji silnika Fox Engine. Czy to oznacza rychłą zapowiedź Metal Gear Solid 5? Wszystko na to wskazuje, bo japoński wizjoner po raz kolejny potwierdził, że pracom nad technologią towarzyszył deweloping nieujawnionej jeszcze gry.

Na amerykańskim blogu PlayStation pojawiła się wypowiedź Hideo Kojimy m.in. na temat silnika Fox Engine. Okazuje się, że do jego oficjalnej prezentacji dojdzie za nieco ponad miesiąc, a równolegle z nową technologią tworzona jest także nieujawniona gra.

Twórca serii Metal Gear Solid powiedział, że prace nad Fox Engine dobiegają końca. „Jednak jedynym sposobem na upewnienie się, że wszystko działa, jest równoległe tworzenie gry i wykorzystywanie naszych narzędzi do poprawiania silnika w miarę postępów w produkcji” – Kojima po chwili dodał, że takim tytułem początkowo miał być Metal Gear Rising: Revengeance. Ostatecznie jednak gra korzysta z technologii studia Platinum Games.

A - prawdziwe fotografie; B - sala odtworzona z użyciem Fox Engine

Wszystko wskazuje na to, że tajemniczą produkcją tworzoną równolegle z silnikiem Fox Engine jest Metal Gear Solid 5. Istnienie tego tytułu Kojima potwierdził w zeszłym miesiącu w jednym z wywiadów. Wtedy nie wiedzieliśmy jednak jak zaawansowane są to prace.Ponieważ gra jest przygotowywana w tym samym czasie, co nowa technologia, deweloping musi trwać od dłuższego czasu.

Więcej dowiemy się 30 sierpnia, kiedy dojdzie do oficjalnej prezentacji silnika Fox Engine. Wtedy być może doczekamy się również oficjalnej zapowiedzi Metal Gear Solid 5 jako pokazu możliwości Fox Engine. Jest to jednak daleko wysunięte przypuszczenie, które niekoniecznie musi się potwierdzić. Dotychczas temat nowoczesnego silnika przewijał się w kilku nieoficjalnych wiadomościach.

Plotki na temat piątej części serii Metal Gear Solid zaczęły krążyć niedługo po wydaniu Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Przez większość czasu były to tylko spekulacje. Ostatnie potwierdzenie Hideo Kojimy przyniosło informację, że Metal Gear Solid 5 powstaje na silniku Fox Engine i nie będzie spin-off’em w stylu Metal Gear Rising: Revengeance. Na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać.