Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2009, 09:35

autor: Jiker

Strona nowej gry Kojimy zaktualizowana - dodatek do MGS 4, a może MGS 5?

Aktualizacja serwisu internetowego poświęconego następnej produkcji Hideo Kojimy oraz ekipy Kojima Productions rzuca nowe światło na całą sytuację. Na bok odeszły wszelkie spekulacje, sugerujące m.in. zapowiedź gry o tytule Tornado Outbrake, Metal Gear Acid dla XBLA i PSN, czy też trzecie Zone of the Enders.

Aktualizacja serwisu internetowego poświęconego następnej produkcji Hideo Kojimy oraz ekipy Kojima Productions rzuca nowe światło na całą sytuację. Na bok odeszły wszelkie spekulacje, sugerujące m.in. zapowiedź gry o tytule Tornado Outbrake, Metal Gear Acid dla XBLA i PSN czy trzeciego Zone of the Enders.Wśród aktualnie rozważanych rozwiązań całej zagadki dominują już tylko i wyłącznie trzy możliwości.

Przypominamy, że strona prezentowała nam początkowo pole, nad którym zbierały się ciężkie burzowe chmury, a w jej źródle mogliśmy znaleźć kilka odniesień do marki MGS. Obecnie, po drobnej aktualizacji zmianie uległy dotychczas w miarę spokojne warunki atmosferyczne – rozpętała się burza, której jedynym objawem są póki co wyładowania elektryczne. Na jej tle widać natomiast licznik, który zakończy odliczanie za około 89 godzin. Co jakiś czas na ekranie pojawia się na moment wielki znak – jedni twierdzą, że to cyfra 5, inni natomiast sugerują, że to z pewnością fragment skrótu MGS. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie wydaje się być prawdopodobne, ponieważ zastosowano w tym przypadku czcionkę używaną w przypadku serii od czasu Metal Gear Solid 2.

Co zatem zakładają teorie dociekliwych internautów? Pierwsza (a przy okazji także druga) z nich sugeruje, że twórcy cyklu Metal Gear pracują nad dodatkiem do Metal Gear Solid 4. Miałby to sugerować poniższy obrazek:

Strona nowej gry Kojimy zaktualizowana - dodatek do MGS 4, a może MGS 5? - ilustracja #1

DLC do MGS 4?

Dlaczego? Niektórzy użytkownicy forum dyskusyjnego NeoGAF doszli do wniosku, że zaprezentowane powyżej symbole odnoszą się bezpośrednio do wydarzeń przedstawionych w pięciu aktach składających się na czwartą odsłonę Metal Gear Solid (w drugim np. pojawia się Raiden, stąd błyskawice). Obecny na obrazku wykrzyknik miałby natomiast świadczyć o powstawaniu szóstego rozdziału historii. Co więcej, redakcja serwisu Kombo.com otrzymała podobno maila od osób zbliżonych do członków Kojima Productions. Mieli oni zdradzić, że Kojima pracuje obecnie nad DLC do MGS 4, w którym wcielimy się we wspomnianego Raidena. Rozszerzenie miałoby wyjść na PlayStation 3 jeszcze w tym roku. Wiosną 2010 MGS 4 w zestawie z owym dodatkiem miałoby z kolei zawitać na Xboksa 360. Plotki te brzmią jak jakieś pobożne życzenia, choć trzeba przyznać, że grafika z symbolami pogodowymi zwiastująca premierę DLC na PS3 (bez planów wydania na platformę Xboksa 360), to rozwiązanie niezwykle prawdopodobne. W ten sposób za jednym zamachem rozprawiliśmy się z dwoma rozwiązaniami.

Ostatnia sugestia wiąże się oczywiście z potencjalną zapowiedzią Metal Gear Solid 5. Ma ona jednak wiele słabych punktów. Przede wszystkim dosyć dziwną zagrywką byłoby tak prędkie ujawnienie ostatecznego rozwiązania. Szczególnie w obliczu tego, że z nowych danych zamieszczonych w źródle strony wynika, że wszystkie planowane szczegóły poznamy 1 czerwca – wyjaśnienie, dlaczego tak właśnie miało się stać, znajdziecie w tym miejscu. Interesujące jest to, że w tymże dniu ma dojść do wielkiej konferencji Microsoftu związanej z targami E3. Czyżby jednak zapowiedź miała mieć coś wspólnego z Xboksem 360?

Z akcją Kojimy i Kojima Productions wiąże się też sporo zabawnych sytuacji. Gracze z całego świata żartują sobie w najlepsze, nanosząc na grafikę strony różnego rodzaju śmieszne rozwiązania. Większość z nich znajdziecie w specjalnym wątku forum NeoGAF. Najbardziej dociekliwe osoby znalazły nawet na łamach serwisu nawiązania do filmu Grindhouse (chodzi głównie o sugerowane skopiowanie szaty graficznej, o czym świadczą pozostałości daty premiery obrazu). Nowe szczegóły na temat nowego dzieła Kojimy poznamy już za niespełna cztery dni.