Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2012, 11:31

Powstaje Metal Gear Solid 5 na silniku FOX Engine – Kojima potwierdza istnienie gry

Kojima potwierdził, że pracuje nad Metal Gear Solid 5 na silniku FOX Engine. Szef Kojima Productions przybliżył też, czego możemy spodziewać się po jego nowej grze. Producent na pewno powróci w niej do swojego najbardziej znanego bohatera, czyli Snake’a.

Powstaje Metal Gear Solid 5 na silniku FOX Engine – Kojima potwierdza istnienie gry  - ilustracja #1
To nie koniec przygód Snake’a – Kojima tworzy nową część Metal Gear Solid.

Hideo Kojima potwierdził, że pracuje nad Metal Gear Solid 5. Japoński deweloper nie chciał ujawniać za wielu szczegółów projektu, ale podał parę ogólniejszych wskazówek. Dowiedzieliśmy się, że gra powstanie na nowym silniku FOX Engine i nie będzie spin-offem jak Metal Gear Rising: Revengeance. „Nie skończyliśmy jeszcze z Solid Snake’iem” – powiedział Kojima – „nawet mimo tego, że chciałem uśmiercić go na końcu Guns of the Patriots”.

„Będzie Metal Gear Solid 5 na nowym FOX Engine” – przekazał szef Kojima Productions w rozmowie z francuskim magazynem IG (potwierdził to serwis CVG). Kojima wyjawił, że podejmie w grze takie motywy jak infiltracja, szpiegostwo i przekonywanie ludzi, aby wyświadczyli przysługę bohaterowi. „Podobały mi się interakcje społeczne w Deus Ex: Bunt Ludzkości” – dodał Kojima po czym nabrał wody w usta w obawie przed interwencją oddziałów PR-owych.

Powstaje Metal Gear Solid 5 na silniku FOX Engine – Kojima potwierdza istnienie gry  - ilustracja #2
Niedługo doczekamy się pobocznej odsłony o przygodach Raidena – Metal Gear Rising: Revengeance.

Wypowiedzi Kojimy potwierdzają, że seria Metal Gear Solid powróci w dużej odsłonie, co nie jest wielkim zaskoczeniem. Wcześniej Konami dawało sygnały o chęci kontynuowania marki, a samo studio Kojima Productions szukało pracowników „do prac nad najnowszym Metal Gear Solid”, skierowanym na konsole następnej generacji. Wspomnianą technologią FOX Engine Kojima chwalił się w marcu, kiedy urządził zabawny pokaz jej możliwości.

Metal Gear to jedna z najbardziej znanych i lubianych serii gier w historii. Hideo Kojima stworzył jej pierwszą odsłonę w 1987 roku na komputerze MSX2, a później rozwijał na wiele sposobów. Praktycznie każda premiera nowego Metal Gear Solid wzbudzała emocje. Cechą charakterystyczną marki jest skradankowy charakter rozgrywki. Kojima jest też znany z rozbudowanych fabuł i mieszania motywów komicznych z poważnymi tematami.

  1. Oficjalna strona Metal Gear Solid