Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2012, 13:26

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Dishonored z polskimi napisami na wszystkich platformach

Firma Cenega Poland poinformowała, że na mocy umowy zawartej z koncernem Zenimax wyczekiwana gra akcji Dishonored ukaże się na naszym rynku z polskimi napisami, zarówno w wersji na komputery PC, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Dishonored z polskimi napisami na wszystkich platformach - ilustracja #1

Do zaplanowanej na październik premiery nowej gry studia Arkane pozostały jeszcze trzy miesiące. Firma Cenega Poland ma więc sporo czasu na przygotowanie polskiej wersji językowej Dishonored. Rodzimy dystrybutor planuje kinową lokalizację na wszystkich platformach sprzętowych, co oznacza, że zarówno na komputerach PC, jak i konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3 gracze usłyszą oryginalny, anglojęzyczny dubbing, a z dialogami i fabułą zapoznają się dzięki polskim napisom.

Dyskusje dotyczące tego, czy Dishonored zasługuje na pełną polską wersję językową, pozostawiamy fanom. Warto jednak zwrócić uwagę, że po raz kolejny Cenega zamierza wprowadzić napisy także do konsolowych edycji gry. Niestety, ostatnie doświadczenia firmy z tego rodzaju polonizacją nie są najlepsze. Dość powiedzieć, że nabywcy Max Payne 3 w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 do tej pory czekają na obiecaną łatkę językową.

Informacja o polskich napisach w grze Dishonored ucieszy graczy, którzy nie przepadają za głosami rodzimych aktorów.

Przypominamy, że Dishonored to nowa marka w wydawniczym portfolio koncernu Zenimax Media (właściciel Bethesda Softworks). Tytuł tworzony jest przez ekipę Arkane Studios, mającą w dorobku m.in. ARX Fatalis i Dark Messiah of Might and Magic. Główną postacią fabuły jest Corvo – legendarny ochroniarz cesarzowej, który usiłuje oczyścić się z zarzutu zabójstwa swej chlebodawczyni i jednocześnie odkryć tożsamość prawdziwych zamachowców. Twórcy gry obiecują m.in. klimatyczny, steampunkowy świat, w którym graczom przyjdzie dokonywać starannie zaplanowanych zabójstw.

  1. Graliśmy w Dishonored – wyborną mieszankę Thiefa i BioShocka
  2. Dishonored, czyli Thief XXI wieku
  3. Video Dishonored - E3 gameplay walkthrough #1 (PL)
  4. Video Dishonored - E3 gameplay walkthrough #2 (PL)
  5. Video Dishonored - E3 2012 gameplay
  6. Video Dishonored trailer #1