Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 sierpnia 2012, 11:25

autor: Sarge

Apple najbardziej wartościową firmą w historii

Firma Apple pobiła dotychczasowy rekord koncernu Microsoft i została najbardziej wartościową korporacją w historii. Najnowsze dane ujawnione przez agencję Reutersa pokazują aktualną siłę amerykańskiego giganta z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Agencja Reutersa poinformowała, że Apple to w tej chwili najbardziej wartościowa firma w historii. Wartość rynkowa amerykańskiego koncernu stoi obecnie na rekordowym poziomie 623,14 miliardów dolarów.

Apple najbardziej wartościową firmą w historii - ilustracja #1

Tym samym firma założona w 1976 roku przez zmarłego Steve’a Jobsa, a także Steve’a Wozniaka oraz Ronalda Wayne’a przebiła dotychczasowe osiągnięcie Microsoftu. Gigant z Redmond w 1999 roku zanotował rekordową wówczas wartość rynkową na poziomie 620,58 miliardów dolarów. Należy jednak pamiętać o tym, że w powyższych obliczeniach nie wzięto pod uwagę wpływu takich czynników jak np. inflacja.

Firma Apple w ostatnich latach święci prawdziwe triumfy. Wyprodukowanie takich przenośnych urządzeń jak iPhone, czy iPad okazało się strzałem w dziesiątkę, idealnie trafiającym w potrzeby odbiorców. Wysoka jakość oferowanych produktów oraz ich rosnąca popularność przyczyniły się do osiągnięcia przez Apple aktualnej pozycji na rynku.

Ostatnia aktualizacja: 2012-08-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.