Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 12:08

Rambo: The Video Game – premiera przesunięta na początek 2014 roku

Reef Entertainment, wydawca Rambo: The Video Game, poinformował, że premiera gry została przeniesiona na styczeń 2014 roku. Początkowo planowano wypuszczenie gry na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputery PC jeszcze zimą tego roku.

W styczniu 2014 roku gracze będą mieli możliwość wcielić się w słynnego komandosa. - Rambo: The Video Game – premiera przesunięta na początek 2014 roku - wiadomość - 2013-10-08
W styczniu 2014 roku gracze będą mieli możliwość wcielić się w słynnego komandosa.
Rambo: The Video Game w punktach:
  • Przygodowa gra akcji od polskiego studia Teyon.
  • Data premiery została przesunięta na styczeń 2014 r.
  • Gra wyjdzie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 i komputery PC.

W tym roku nie wcielimy się w postać Rambo. Zgodnie z informacjami podanymi przez Reef Entertainment, wydawcę nadchodzącej Rambo: The Video Game, gry nie należy spodziewać się zimą 2013 roku. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, premiera została przesunięta na styczeń przyszłego roku. To nie pierwsze opóźnienie, gdyż początkowo projekt miał ujrzeć światło dzienne w roku 2012. Pozostaje liczyć, że tym razem termin zostanie dotrzymany.

W mailu przesłanym przez firmę Reef Entertainment serwisowi VideoGamer, w którym potwierdzono zmianę daty, nie podano przyczyny tej decyzji. Możliwe, że był nią słaby odbiór pierwszego zwiastuna rozgrywki, o którym pisaliśmy w lipcu.

Rambo: The Video Game to gra akcji, która powstaje w polskim studiu Teyon. Gracz będzie miał możliwość wcielić się w postać znanego z książek i filmów amerykańskiego komandosa, Johna Rambo. Wydawcy zadbali o możliwość wykorzystania fragmentów filmów z Sylvestrem Stallonem, a rozgrywka swoim klimatem ma oddawać nastrój kina akcji lat 80-tych, także dzięki głosom głównych aktorów z tych kultowych filmów. Technicznie gra ma być mieszanką pierwszoosobowej strzelanki i przygodowej gry akcji.

John Rambo to fikcyjny bohater książek Davida Morrella, znany głównie z serii kasowych filmów akcji. Ekranizacja Rambo – Pierwsza krew (1982) wykreowała w popkulturze postać twardego komandosa, niepokonanego weterana z Wietnamu. Następnie wyszły kontynuacje: Rambo II (1985), Rambo III (1988) i wreszcie John Rambo (2008). Kolejne filmy z Rambo ugruntowały w Hollywood silną pozycję odtwórcy głównej roli – Sylvestra Stallone’a.