Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 13:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, SimCity, FIFA 14, Xbox One) 8/10/13

Dziś piszemy m.in. o osiągnięciach do odblokowania w dodatku DLC Burial at Sea do gry BioShock: Infinite, aktualizacji do FIFA 14, pierwszym modzie do najnowszej części SimCity, a także nowej funkcji nagrywania za pomocą konsoli Xbox One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

3DMark

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto program 3DMark. Oprogramowanie studia Futuremark możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie 3DMark kosztuje 8,49 euro (ok. 36 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Space Hulk

Studio Full Control wypuściło łatkę do gry Space Hulk. Darmowa aktualizacja nie tylko poprawia wykryte błędy i usprawnia balans rozgrywki, ale też wprowadza dodatkową minikampanię składającą się z trzech misji. Pełna lista zmian znajduje się w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam.

BioShock: Infinite – Burial at Sea

Studio Irrational Games udostępniło listę Osiągnięć/Trofeów do odblokowania w dodatku DLC Burial at Sea do gry BioShock: Infinite. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej dewelopera. Rozszerzenie pozwoli na zdobycie dziesięciu dodatkowych Osiągnięć/Trofeów. DLC zostanie podzielone na dwie części – pierwsza z nich ukaże się w cyfrowej dystrybucji pod koniec tego roku, a druga najpóźniej w połowie 2014 roku.

City of Titans

Studio Missing Worlds Media zgromadziło do tej pory ponad 362 tysiące dolarów w serwisie Kickstarter na produkcję gry City of Titans. Tym samym udało się osiągnąć główny cel akcji, a do jej końca pozostalo jeszcze 26 dni. City of Titans to duchowy następca darmowej produkcji MMO City of Heroes, która została zamknięta w ubiegłym roku. Miało to związek ze zlikwidowaniem amerykańskiego zespołu Paragon, który od 2007 roku zajmował się rozwojem City of Heroes. Za sprawą City of Titans twórcy chcą odbudować znane uniwersum i przyciągnąć do niego nie tylko długoletnich fanów, ale też nową społeczność graczy.

Xbox One

Reprezentant firmy Microsoft powiedział na imprezie EB Expo w Australii, że Xbox One automatycznie nagra fragment rozgrywki, w którym gracz odblokuje Osiągnięcie. W ten sposób będzie można później odtworzyć ten moment i pochwalić się nim przed znajomymi z Xbox Live. Funkcja ma być obecna od dnia premiery konsoli.

FIFA 14

Pecetowa wersja gry FIFA 14 doczekała się kolejnej łatki, która jeszcze w tym tygodniu zostanie udostępniona także na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Aktualizacja poprawia wykryte błędy i balansuje rozgrywkę – mowa m.in. o osłabieniu uderzeń głową i finezyjnych strzałów, które dotychczas były zbyt skuteczne. Pełną listę nowości znajdziecie pod tym adresem.

SimCity

Użytkownik oppie85 opublikował na forum Reddit pierwszego moda do najnowszej części serii SimCity. Modyfikacja wprowadza możliwość zbudowania w mieście dworca centralnego i stanowi zapowiedź tego, że w przyszłości doczekamy się większej ilości zawartości od graczy. Mod jest dostępny do ściągnięcia pod tym adresem.

Take-Two Interactive

Serwis GameSpot poinformował, że firma Take-Two Interactive (właściciel Rockstar Games) zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym trzy znaki towarowe: Codex, Carnate oraz Double Take. Z opisu poszczególnych wniosków wynika, że nazwy mogą mieć coś wspólnego z komiksami lub „serwisami edukacyjnymi”. Przedstawiciele Take-Two Interactive odmówili komentarza w tej sprawie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Reset
 2. Volgarr the Viking
 3. Drakengard 3
 4. MouseCraft
 5. FootLOL: Epic Fail League
 6. Carps & Dragons
 7. Furmins
 8. Etherium
 9. WRC: FIA World Rally Championship 4
 10. Ratchet & Clank: Into the Nexus
 11. Talisman: Digital Edition
 12. Cabela’s African Adventures
 13. Killzone: Shadow Fall
 14. Super Mario 3D World
 15. Oddworld: Stranger’s Wrath HD
 16. Wargame: Red Dragon

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. WWE 2K14 – zwiastun rozgrywki
 2. Knock-knock – zwiastun rozgrywki
 3. F1 2013 – zwiastun na premierę
 4. PayDay 2 – serial internetowy – odcinek #6
 5. Elite: Dangerous – dziennik dewelopera #6
 6. BioShock: Infinite – Burial at Sea – epizod pierwszy – teaser
 7. Batman: Arkham Origins – zwiastun technologiczny
 8. The Forest – trailer
 9. Sonic Lost World – gameplay
 10. Assassin’s Creed IV: Black Flag – Tatuaż – reklama telewizyjna (PL)
 11. Destiny of Spirits – trailer
 12. Dishonored – zwiastun Game of the Year Edition