Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FootLOL: Epic Fail League (PC)
OkładkaFootLOL: Epic Fail League (PC)

FootLOL: Epic Fail League PC

FootLOL: Epic Fail League to zwariowana gra piłkarska, łącząca elementy zręcznościówki oraz strategii menedżerskiej. Gracz wciela się w rolę trenera drużyny futbolowej, biorącej udział w wyjątkowo nieczystych rozgrywkach ligowych.

Sportowe | piłka nożna | 2D | humorystyczne | funkcje cross-platform | indie

FootLOL: Epic Fail League Premiera PC

18września2013

producent: HeroCraft wydawca: HeroCraft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do FootLOL: Epic Fail League

Pet Soccer

Kick'n'Rush Soccer 2006

Crazy Kickers

FootLOL: Epic Fail League to propozycja niezależnego studia HeroCraft skierowana do miłośników gier piłkarskich, którym znudziło się tradycyjne kopanie wirtualnej futbolówki. Okraszona sporą dawką humoru produkcja łączy cechy zręcznościówki oraz strategii menedżerskiej.

W trakcie zabawy gracz wciela się w rolę menedżera i zarazem trenera drużyny futbolowej, która bierze udział w wyjątkowo nieczystych rozgrywkach ligowych. Podczas meczów zespoły mogą sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne sposoby, by strzelić gola przeciwnikowi lub uchronić się przed stratą bramki.

W przeciwieństwie do typowych gier piłkarskich, w FootLOL: Epic Fail League gracz nie kieruje bezpośrednio piłkarzami podległej drużyny, ale w wybranych momentach aktywuje specjalne zdarzenia z dostępnej palety zagrań. Pozwala to np. ostrzelać pozycje rywali z artylerii, postawić zaporę ogniową, przesuwać własną bramkę, nasłać na przeciwników stado krów albo porwać wskazanych piłkarzy na pokład statku UFO.

Rozgrywka odznacza się dużą dynamiką. Chaos na wirtualnych boiskach dodatkowo potęguje zamieszanie związane z niektórymi zagraniami (np. wybuchy min na boisku, naloty dywanowe, huraganowe wiatry). W grze poprowadzić można przeszło 30 drużyn, wśród których są nie tylko reprezentacje narodowe, ale także zwariowane zespoły (ekolodzy, czerwony krzyż, piraci, feministki i inne).

FootLOL: Epic Fail League cechuje się prostą, ale estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika, generowana przez popularny silnik Unity, przyciąga wzrok za sprawą intensywnych kolorów oraz dużej ilości efektów specjalnych. Na uwagę zasługuje również możliwość zmiany wyglądu piłkarzy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe FootLOL: Epic Fail League: Odpowiednia dla każdego wieku.