Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Carps & Dragons (3DS)
OkładkaCarps & Dragons (3DS)

Carps & Dragons 3DS

Lekko zmodyfikowany port gry zręcznościowej wydanej na Wii w 2009 roku. Celem zabawy jest łapanie rozmaitych gatunków wyskakujących z wody ryb przy pomocy gigantycznej siatki.

Zręcznościowe | ryby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carps & Dragons Premiera 3DS

22sierpnia2013

producent: Abylight wydawca: Abylight

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Carps & Dragons

Rayman 3D

Rabbids 3D

DualPenSports

Carps & Dragons to dopasowana do przenośnej konsoli Nintendo wersja wydanej w 2009 roku na Wii produkcji Fish'em All!. W porównaniu z oryginałem autorzy poprawili sterowanie i spowolnili nieco całą rozgrywkę, sprawiając tym samym, że stała się ona bardziej przystępna.

Bohaterami gry są dwaj wyposażeni w ogromne siatki rybacy, Walter i Jack, którzy podróżują po świecie i odwiedzają różne, charakterystyczne łowiska. Zadaniem graczy jest odpowiednie kierowanie poruszającymi się wzdłuż brzegu zbiornika postaciami i wyłapywanie wyskakujących z wody ryb. To nietypowe łowienie utrudniają obecne na każdym poziomie przeszkody, w stylu choćby gigantycznych wodnych bestii, które próbują zaatakować rybaków.

Autorzy ze studia Abylight przygotowali trzy różne tryby rozgrywki. Standardowy moduł „Arcade” pozwala sprawdzić swoje umiejętności w praktycznej nieskończonej rozgrywce, w której liczą się tylko punkty zdobyte za wyłowione ryby. Podstawowe założenia tytułu modyfikują tryb wyzwań, w którym zadanie dodatkowo utrudniają zmieniające się co każdą planszę wytyczne, a także stanowiący ciekawe połączenie łowienia ryb z Tetrisem „Fishtris”. W tym module wszystkie złapane ryby trafiają do niewielkiego paska u boku ekranu i zaczynają go wypełniać. Celem graczy jest łapanie zwierząt tego samego koloru, by łączyć je w grupy i nie dopuścić do maksymalnego zapełnienia paska.

Carps & Dragons wykorzystuje tryb 3D konsoli, m.in. do tworzenia iluzji ryb wyskakujących z ekranu. Dzieło Abylight charakteryzuje kolorowa, sympatyczna oprawa graficzna, a także stosunkowo wysoki poziom trudności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Carps & Dragons: 12+